SAKARYA HABERLERİ

Adapazarı şehir merkezine yeni çehre

DHA
29.03.2016 - 13:29Son Güncelleme :
DHA

Adapazarı şehir merkezine yeni çehre

ADAPAZARI(Sakarya), (DHA) - SAKARYA Büyükşehir Belediyesi tarafından şehir merkezinde başlatılan çalışmayla Şal Sokak yeni yüzüne kavuşturuldu.

Sakarya Büyükşehir Belediyesi tarafından Adapazarı Şal Sokak’ta başlatılan yenileme çalışmaları sonlandı. Büyükşehir Belediye Başkanı Zeki Toçoğlu projenin etaplar halinde hayata geçirileceğini açıklarken, ilk etap kapsamında sokağın Dr. Nuri Bayar İlköğretim Okulu girişinden Şerefiye Camii bölgesine kadar ki alanında işlemler başlatıldı. 1. etap çalışmalar kapsamında bölgedeki altyapı ve yağmur suyu çalışmaları, yaya yolları, ışıklandırma sistemi yenilenerek, asfalt yapıldı.

Güzergahtaki çalışmaları değerlendiren Fen İşleri Dairesi Başkanı Ali Oktar, "Şal Sokak'ta başlatılan proje kapsamında alt yapı ve yağmur suyu çalışmaları sonlandı. Yaya yolları yenilendi, ışıklandırma sistemi değiştirildi ve asfalt serim işlemleri tamamlandı. Güzergah yeni yüzüyle trafiğe açılmış oldu. Kentsel tasarım ve cadde yenileme projelerine bir yenisini daha ekledik. Şimdi de sokağın ikinci etabında çalışmalarımızı gerçekleştiriyoruz. Bölge esnafımıza ve şehrimize hayırlı olsun" diye konuştu.

 

 
 

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Sakarya haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Sakarya ilinden Adapazarı şehir merkezine yeni çehre hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 29 Mart 2016 tarihinde saat 13 29’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Adapazarı şehir merkezine yeni çehre haberi güncellenecektir.

Sayfa Başı