Adana'ya 7 hastaneli Sağlık Kampüsü - Hürriyet Arşiv Haberleri

Adana'ya 7 hastaneli Sağlık Kampüsü

Bünyamin YIL/ADANA, (DHA)
28 Nisan 2011 - 14:34Son Güncelleme : 28 Nisan 2011 - 14:34

SAĞLIK Bakanlığı’nın 9 ilde kurmayı planladığı 10 sağlık kampüsünden biri olan Adana Entegre Sağlık Kampusu Projesi’nin ihale ilanının bugün yayımlanmasıyla süreç başladı.

SAĞLIK Bakanlığı’nın 9 ilde kurmayı planladığı 10 sağlık kampüsünden biri olan Adana Entegre Sağlık Kampusu Projesi’nin ihale ilanının bugün yayımlanmasıyla süreç başladı. AK Parti Adana Milletvekili Necdet Ünüvar, 4 yılda tamamlanması planlanan Adana Entegre Sağlık Kampüsü’nda toplam bin 400 yataklı 7 ayrı hastanenin yer alacağını söyledi.

Sağlık Bakanlığı Müsteşarı iken 2007’de siyasete girip, Adana Milletvekili seçilen ve 12 Haziran’da yapılacak genel seçimlerde 3’üncü sıradan yeniden aday gösterilen Prof. Dr. Necdet Ünüvar, düzenlediği basın toplantısında 4 yıla yakın süredir gündemde olan ancak uygun arazi bulunamaması nedeniyle geciken Adana Entegre Sağlık Kampüsü Projesi’nin merkez Yüreğir İlçesi’nde otoyolun kuzeyinde DSİ’ye ait 250 bin metrekare alanda hayata geçirileceğini bildirdi.

Ünüvar, bu proje bünyesinde 400 yataklı bölge hastanesi, 100 yataklı onkoloji hastanesi, 250 yataklı kadın doğum ve çocuk hastanesi, 200 yataklı kalp damar hastalıkları hastanesi, 200 yataklı psikiyatri hastanesi, 100 yataklı yüksek güvenlikli adli psikiyatri hastanesi ve 150 yataklı fizik tedavi ve rehabilitasyon hastanesi bulunacağını ifade etti. Projeyle ilgili Sağlık Bakanlığı’nın uluslararası ihale açtığını kaydedip, ihale ilanlarının çıktığı gazeteleri gösteren Necdet Ünüvar, sağlık tesislerinin 2013 yılında hizmet vereceğini söyledi.

TOKİ PROJESİ MAYIS SONUNDA HİZMETTE

Ünüvar, Toplu Konut İdaresi (TOKİ) tarafından yine Yüreğir’de yaptırılan 600 yataklı devlet hastanesinin de mayıs ayı sonunda hizmete açılmasının planlandığını bildirdi. Necdet Ünüvar, Sağlık Bakanlığı ile yapılan görüşmelerle yeni TOKİ Devlet Hastanesi binasına uygulama ve araştırma hizmetleri de veren Numune Hastanesi’nin taşınacağını, Numune’nin binasına da Adana Devlet Hastanesi’nin nakledileceğini açıkladı. Ünüvar, taşınma işlerinin ardından 24 dönüm alandaki devlet hastanesi binalarının yıkılıp, yerine 250 yataklı yeni bir hastanenin inşa edileceğini duyurdu. Necdet Ünüvar, ayrıca, İmamoğlu’ya 50 yataklı, Feke’ye 20 yataklı, Saimbeyli’ye 25 yataklı, Karaisalı’ya 25 yataklı, Kozan’a 200 yataklı, Ceyhan’a 250 yataklı yeni hastaneler kazandırılması için çalışmaların sürdüğünü sözlerine ekledi.

Etiketler:


    EN ÇOK OKUNANLAR

      Sayfa Başı