ADANA HABERLERİ MERKEZ HABERLERİ

Adana'nın sorunları, 'Yerel Yönetimler' panelinde konuşulacak

DHA
23.10.2017 - 11:59Son Güncelleme :
DHA

ADANA,(DHA) - İNŞAAT Mühendisleri Odası (İMO) Adana Şubesi, yerel yönetimlerdeki sorunlar, beklentiler ve çözümlerinin görüşüleceği 'Yerel Yönetimler' paneli düzenleyecek.
Seyhan Belediyesi Yaşar Kemal Kültür Merkezi'nde 28 Ekim'de düzenlenecek olan  'Yerel Yönetimler' panelinde Ovacık Belediye Başkanı Fatih Mehmet Maçoğlu, Ortadoğu Teknik Üniversitesi (ODTÜ) Siyaset Bilimi ve Kamu Yönetimi Öğretim Üyesi, Şehir Plancısı Tarık Şengül ve yazar Metin Yeğin konuşmacı olarak yer alacak. Konuyla ilgili Çukurova Gazeteciler Cemiyeti'nde (ÇGC), İMO Adana Şube Başkanı H. Çağdaş Kaya, yönetim kurulu üyeleri Zekeriya Turanbayburt ve Hıdır Çak'la birlikte yaptığı açıklamada tüm Adanalıları panele davet etti. Yanlış politikalar sonucu kentlerdeki mevcut durumun iç açıcı olmadığını belirten Kaya, "Bu kentlerden biri olan Adana'da, ne yazıktır ki yıllardır sürdürülen plansızlık ve denetimsizlik, yanlış arazi kullanım politikaları, kaçak yapılaşma ve imar affı süreçleri sonucu sağlıklı, güvenli ve yaşanabilir bir kent oluşturulamamıştır" dedi.
ADANA'NIN SORUNU ÇOK
Adana'nın ulaşımdan, çarpık yapılaşmaya, altyapı sorunlarından, çevre ve atık sorunlarına, gıda güvenliğine, enerjinin kullanımına, kent kimliğinin yok edilmesine kadar ve daha da sıralanabilecek çok sayıda sorunları bulunduğunu belirten Kaya şöyle konuştu:
"Tüm bu sorunlar ve olumsuzluklar karşısında bizlere düşen görev; çağdaş, demokratik, katılımcı yerel yönetimlerin oluşturulması yönünde tüm olanakları seferber etmektir. Bu doğrultuda, belediye başkanlarımıza, meclis üyelerimize, meslek odalarımıza, emek ve meslek örgütlerimize, birey olarak her birimize önemli sorumluluklar düşmektedir. İMO Adana Şube olarak, yerel yönetimlerdeki sorunlar, beklentiler ve çözümler hakkında konuşacağımız bir panel düzenliyoruz.  28 Ekim'de Yaşar Kemal Kültür Merkezinde saat 13.30'da gerçekleştireceğimiz panelimize tüm Adanalıları davet ediyoruz."

FOTOĞRAFLI

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Hurriyet.com.tr’nin Merkez haberleri bölümünde, DHA’nın abonelerine gönderdiği Merkez haberleri otomatik olarak derlenmektedir. hurriyet.com.tr editörleri otomatik akış içinde Adana'nın sorunları, 'Yerel Yönetimler' panelinde konuşulacak haberine editoryal müdahalede bulunmamıştır. Haber içeriklerinden hukuken ilgili ajanslar sorumludur.

ADANA NAMAZ VAKİTLERİ

25 Haziran 2018, Pazartesi
 • İmsak
  03:28
 • Guneş
  05:13
 • Öğle
  12:47
 • İkindi
  16:37
 • Akşam
  20:09
 • Yatsı
  21:47
Sayfa Başı