Gündem Haberleri

  Adana'daki gasp ve cinayet davası

  A.A
  03.02.2011 - 14:35 | Son Güncelleme:

  Adana'da elektrikçi kalfasının motosikletini gasbedip öldüren sanığa 26 yıl 8 ay, gasba karışan 3 sanığa da 1'er yıl 8'er ay hapis cezası verildi.

  Adana 2. Ağır Ceza Mahkemesindeki duruşmada, 5 Ekim 2008'de Hadırlı Mahallesi'nde Tekin Erdik'in (19) öldürülmesiyle ilgili tutuklu yargılanan H.A. (16) ile tutuksuz sanıklar, kuzeni M.A. (16), S.B. (15) ve S.B. (15) hazır bulundu.

  Cumhuriyet Savcısının verdiği mütalaaya göre, olay günü emanet aldığı motosikletle ekmek almaya giden Tekin Erdik, dönüşte motosikletini gasbedip kaçan H.A, M.A, S.B. ve S.B'nin peşinden koştu.

  Yakaladığı kişilerden motosikleti geri almaya çalışan Erdik, 6 yerinden bıçaklanarak öldürüldü. Sanıklardan H.A, elinde bıçakla kaçarken mahalleli tarafından yakalanıp, linç edilmek istendi, ancak, başka vatandaşlarca kurtarılıp jandarmaya teslim edildi.

  Cumhuriyet Savcısı, 4 sanığın, nitelikli adam öldürmek suçundan ağırlaştırılmış ömür boyu hapis, motosiklet gasbetmek suçundan da 15'er yıl hapis cezası ile cezalandırılmalarını istedi.

  Sanık H.A, son ifadesinde amaçlarının motosikleti almak olduğunu ve cinayet işlemeyi istemediğini belirterek, “İlk kez cezaevine giriyorum. Pişmanım. Takdir mahkemenindir” diye konuştu.

  Mahkeme başkanı, H.A'yı cinayet suçundan 20 yıl, motosiklet gasbından da 6 yıl 8 ay hapis cezasına çarptırdı. M.A, S.B. ve S.B'yi ise hırsızlık suçundan 1'er yıl 8'er ay hapis cezasına çarptırdı.

   

  Etiketler:
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı