Gündem Haberleri

  Adana'da PKK yandaşları olay çıkardı

  Tahsin ÜLKER/ADANA, (DHA)
  22.10.2008 - 07:20 | Son Güncelleme:

  ADANA'da birkaç gündür korsan gösterini sürdüren PKK yandaşları bu kez de markete saldırdı. Yaklaşık 20 kişilik bir grup taşladıkları marketi molotof kokteyl ile ateşe verip kaçtı. Camları kırılan markette yangın çıkarken şans eseri ölen ya da yaralanan olmadı. Göstericiler yangına söndürmeye gelen itfaiye aracına da taşlı saldırıda bulundu.

  OLAYLI GECEDEN FOTOĞRAFLAR

  Çoğunlukla Güneydoğu Anadolu’dan göç edenlerin yaşadığı Hürriyet Mahallesinde toplanan 20’ye yakın PKK yandaşı, terör örgütü lehine slogan atıp lastik yaktı. Yürüyüşe geçen göstericiler Saydam Caddesi üzerindeki markete (Birleşik Marketler A.Ş/BİM) saldırdı. Müşteri ve çalışanların bulunduğu markete taş atan göstericiler hazırladıkları molotof kokteylleri de fırlattı. Marketin camları kırılırken Molotof kokteyllerden biri marketin içerisine düştü. Raflarda bulunan yiyecek kutuları alev alınca markette yangın çıktı.


  Duman altında kalan marketin içindeki müşteri ve çalışanlar kendilerini dışarı atarken göstericiler de kaçtı. Yangına müdahale etmeye gelen itfaiye aracı ile yolda karşılaşan göstericiler aracı taşlayarak camını kırdı. Bu sırada araçta bulunan bir itfaiye çalışanı kırılan cam parçasıyla hafif şekilde yaralandı. İtfaiye ekiplerinin müdahalesiyle marketteki yangın söndürüldü. Yapılan incelemelerde markete çok sayıda molotof kokteyl atıldığı belirtildi. Olay yerinde Robokop polislerle önlem alan güvenlik güçleri göstericilerin peşine düştü.


  Öte yandan Dağlıoğlu mahallesinde de PKK yandaşı bir grup gösteri yaptı. Yaklaşık 250 polis panzerler eşliğinde bölgeye giderek güvenlik önlemi aldı.

  POLİSLER ‘ALLAH ALLAH’ NİDALARIYLA GÖSTERİCİLERİ DAĞITTI

  Dağlıoğlu Mahallesi Bahçelievler Caddesi'nde toplanan PKK yandaşı yaklaşık 30 kişilik grup, terör örgütü lehine sloganlar atarak, caddeyi trafiğe kapattı, lastik yaktı. Çoğunluğu çocuk olan göstericiler, cadde üzerinde güvenlik önlemi alan polis ekiplerine taşla saldırdı. Bunun üzerine panzerler, göstericilerin üzerine tazyikli su sıktı, yaya polis ekipleri de Allah Allah nidalarıyla göstericilere müdahale etti. PKK yandaşları ara sokaklara kaçarken, polisler gece boyu sokak başlarında güvenlik önlemini sürdürdü.


   

  Etiketler:
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı