ADANA HABERLERİ

Adana'da özel atık zirvesi

DHA
18.04.2016 - 14:46Son Güncelleme :

YEREL HABERLER ADANA

DHA

ADANA Büyükşehir Belediyesi'nin düzenlediği 2. Uluslararası Özel Atık Zirvesi, bilim insanları ve aktivistlerin katılımıyla 19-20 Nisan tarihlerinde Adana'da yapılacak.
Bu yıl 'Elektronik Atıklar' temasının işleneceği zirveye Birleşmiş Milletler (BM) Çevre Programı Eski Direktörü, Klima 2020 CEO’su Svein Tveitdal, Uzman Ekolog ve Sanatçı Ediz Hun, Çevre Eski Bakanları Işılay Saygın, İmren Aykut ve Fevzi Aytekin, EMBA Enerji CEO'su Mete Bülgün'ün aralarında bulunduğu yaklaşık 500 davetli katılacak.
HiltonSA Otel’de gerçekleştirilecek zirve 19 Nisan saat 09.30'da açılış konuşmaları ile başlayacak. Adana Valisi Mustafa Büyük, Adana Büyükşehir Belediye Başkanı Hüseyin Sözlü, Uzman Ekolog ve Sinema Sanatçısı Ediz Hun, Birleşmiş Milletler (BM) Çevre Programı Eski Direktörü, Klima 2020 CEO’su Svein Tveitdal ile Adana Büyükşehir Belediyesi Çevre Koruma ve Kontrol Daire Başkanı Mehmet Çelebi Akkuş, zirvenin açılışında katılımcılara hitap edecek.
İLK OTURUM
Zirvenin ilk oturumu 'Türkiye ve Dünyadaki Elektrikli ve Elektronik Atık Uygulamaları' konusunda yapılacak. ÇÜ Çevre Mühendisliği Bölüm Başkanı Prof. Dr. Ahmet Yüceer’in moderatörlüğündeki oturumda 6 akademisyen ve bürokrat değerlendirmelerde bulunacak. TÜBİTAK Çevre ve Temiz Üretim Enstitüsü’nden Uzman Araştırmacı Volkan Pelitli, TÜBİSAD’dan Selen Tanner, HP Bilgisayar Çevre Yöneticisi Hande Baloğlu, Boğaziçi Üniversitesi’nden Doç. Dr. Nilgün Cılız, Akademi Çevre’den Ezgi Şahin ve Adana Büyükşehir Belediyesi Özel Atık ve Geri Dönüşüm Şube Müdürü Çağrı Ün söz alacak.
ÇEVRE BAKANLARI GELİYOR
Zirvenin ikinci oturumunda ise daha önceki hükümetlerde çevre bakanı olarak görev yapan isimler görüş ve düşüncelerini paylaşacak. Çukurova Teknokent Yönetim Kurulu Başkanı Prof. Dr. Kadir Aydın’ın moderatörlüğündeki oturumda İmren Aykut, Işılay Saygın, Fevzi Aytekin söz alacak. Bu oturumda KKTC Bayındırlık, Çevre ve Kültür Bakanı Kutlu Evren de konuşma yapacak.
Günün son oturumu ise 'Sürdürülebilir Çevre Oturumu' başlığıyla gerçekleştirilecek. ÇÜ Çevre Mühendisliği Bölüm Başkan Yardımcısı Doç. Dr. Çağatayhan Bekir Ersü’nün yöneteceği oturumda BM Çevre Programı Eski Direktörü, Klima 2020 CEO’su Svein Tveitdal, Atölye 360 Temsilcisi Mimar Mine Kadan ve Anka Geri Dönüşüm Genel Müdürü Mehmet Topal düşüncelerini aktaracak.

ADANA,(DHA) 18.4.2016) 

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Adana haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Adana ilinden Adana'da özel atık zirvesi hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 18 Nisan 2016 tarihinde saat 14 46’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Adana'da özel atık zirvesi haberi güncellenecektir.

ADANA NAMAZ VAKİTLERİ
22 Kasım 2017, Çarşamba
 • İmsak
  05:38
 • Guneş
  07:18
 • Öğle
  12:35
 • İkindi
  15:16
 • Akşam
  17:33
 • Yatsı
  19:01
Diğer iller için Namaz Vakitleri »
Sayfa Başı