Gündem Haberleri

GÜNDEM

  Adana'da komiser köprüden düşüp yaralandı

  Salih ÜÇTEPE-Can KÜÇÜKÖZKAN/ ADANA, (DHA)
  06 Haziran 2013 - 09:59Son Güncelleme : 06 Haziran 2013 - 10:39

  Adana Valisi Hüseyin Avni Coş, Komiser Mustafa Sarı’nın, göstericileri kovalarken 5 metre yüksekliğinde yoldan düşerek ağır yaralanmasıyla ilgili olarak açıklama yaptı.

  Vali Coş, İl Emniyet Müdürü Ahmet Zeki Gürkan’la birlikte, Komiser Mustafa Sarı’nın tedavi gördüğü Yüreğir Başkent Hastanesi’ne giderek, sağlık durumu hakkında yetkililerden bilgi aldı. Komiserin sağlık durumunun ciddiyetini koruduğunu ve hayati tehlikeyi atlatamadığını belirten Vali Coş, "Komiser kardeşimiz, maalesef görev esnasında yüksekten düşerek travmaya maruz kalmış ve sonuçta hastaneye getirildi. Gerekli müdahalesi uzman arkadaşlarımız tarafından yapılıyor. Durumu ciddi, tıbbın bütün imkanları kullanılıyor. İnşallah, bugün mübarek bir gece. Bu gecenin de yüzü suyu hürmetine, hepimizin duasıyla Allah’tan acil şifalar diliyoruz. Sevenlerine cenab-ı hak şifa versin ve milletimize, devletimize bağışlasın" dedi.

  Göstericilerin, eylemler sırasında üzerlerine Türk bayrakları sararak polise taş attığını vurgulayan Vali Coş, bayrağımızı koruyan kamu görevlileri olan polise taş atmanın doğru olmadığını söyledi. Gösterilerde meydana gelen olayların acı sonuçlarının herkes tarafından yaşandığına dikkat çeken Coş, şöyle konuştu: "Bugüne kadar 23 polisimiz yaralandı. Şimdi çok ciddi bir yaralı komiserimizle karşı karşıyayız. Bu işi demokratik ölçülerin dışına çıkarmamak, çevreyi rahatsız etmemek, hele hele demokrasiyi savunan bir insanın, demokrasinin teminatı ve koruyucusu olan polis teşkilatına taş atması kadar kinlik olmaz. Fotoğraflarda, karelerde görüyoruz. Bazı gafiller bedenine Türk bayrağını doluyor, polise, polis aracına taş atıyor. Türk bayrağının koruyucusu olan polis teşkilatımıza, Türk bayrağına sarılarak taş atmaya kalkışmak, ne yaptığını bilmemektir, cehalettir. Herkesin, basiretli, ferasetli, dikkatli olmalarını temenni ediyorum."
  Etiketler:
  

   EN ÇOK OKUNANLAR

    Sayfa Başı