Gündem Haberleri

GÜNDEM

  Adana'da Hizbullah operasyonu: 3 ölü, 1 polis şehit

  Hürriyet Haber
  20 Mayıs 2000 - 00:00Son Güncelleme : 20 Mayıs 2000 - 00:01

  Bünyamin YIL / (ADANA), (DHA) - Adana'da Hizbullah militanlarının kullandığı hücre evine düzenlenen operasyonda, çatışma sırasında 3 terörist kaçmak isterken öldürüldü. 1 terörist de yaralı yakalandı. Operasyona giden ekibin aracında kazayla bir silahın patlaması sonucu ise 1 polis memuru şehit oldu. 3 polis memuru operasyon sırasında hafif yaralanırken, polisin titiz çalışması sonucu hücre evinde bulunan 1 kadın ile 3 çocuk zarar görmedi.

  Adana Emniyet Müdürlüğü Terörle Mücadele Şube Müdürlüğü ve Özel Harek^at Şube Müdürlüğü ekipleri, bir süredir istihbaratı yapılan Mithatpaşa Mahallesi 234 sokakta 14 numaradaki, bahçe içinde bulunan 2 katlı eve bu sabaha karşı saat 03.30'da operasyon düzenlendi. Hücre evdeki örgüt üyeleri, ``Teslim ol'' çağrısına ateşle karşılık verince çatışma çıktı. 45 dakika süren çatışmanın ardından, evin içine atılan gözyaşartıcı bombadan etkilenen teröristler, çatışarak evden dışarı çıkmak istedi. Çatışmada kapı önünde 3 terörist öldürüldü. 1 terörist de yaralı olarak yakalandı. Çatışma bölgesinde teröristlerin kullandığı 1 Kalaşnikof tüfek ile 2 adet Makarof ve Takarof marka tabancalar ele geçirildi. Çatışma sırasında hücre evinin yatak odasında saklanan 1 kadın ve 3 çocuk yara almadan evden çıkarıldı ve sorgulanmak üzere Emniyet Müdürlüğüne götürüldü.

  Hücre evinde öldürülen ve yaralı yakalanan teröristlerin üzerlerinden çıkan kimliklerin sahte olup olmadığının belirlenmesine çalışıldığı belirtildi.

  Etiketler:
  

   EN ÇOK OKUNANLAR

    Sayfa Başı