« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Adana'da halk koşusu

Adana'nın düşman işgalinden kurtuluşunun 89. yıl dönümü kutlamaları kapsamında “1. Adana Kurtuluş Yarı Maratonu ve Halk Koşusu” düzenlendi.

A.A.
SON GÜNCELLEME
Vali İlhan Atış ve Büyükşehir Belediye Başkan Vekili Zihni Aldırmaz'ın Atatürk Parkı'nda verdiği startla başlayan yarışta sporcular, Atatürk Caddesi, Uğur Mumcu Meydanı, Ziyapaşa Bulvarı, Küçük Saat, Büyük Saat, Tarihi Taş Köprü'yü takiben Adnan Menderes Bulvarı'nda koştu. Bu arada, koşu sırasında bazı sporcuların fenalaştığı görüldü.
Merkez Park'ta son bulan 21 kilometrelik yarı maratonda erkekler kategorisinde 1:06.47'lik derecesi ile Murat Ertaş birinci, 1:08.35'lik derecesi ile Ahmet Bektaş ikinci, 1:08.51'lik derecesi ile Mehmet Ali Aktaş üçüncü oldu.

Yarı maraton bayanlar kategorisinde ise 1:20.49'luk derecesi ile Bahar Doğan birinci, 1:22.39'luk derecesi ile Narin Kahraman ikinci, 1:28.00 ile Tuğba Merve Çavdar üçüncü oldu.

Yarışmayla ilgili bilgi veren Gençlik ve Spor İl Müdürü Fazlı Bayram Hadi, yarı maratona 296 sporcunun, halk koşusuna ise 400 vatandaşın katıldığını söyledi.

Koşu güzergahında sporcuların, Adana'nın tarihi ve doğal güzelliklerini görme şansına sahip olduklarının altını çizen Hadi, yarışmanın gelecek yıl uluslararası hale getirileceğini ifade etti.

Toplam 10 bin 700 TL ödülün dağıtıldığı yarı maratonda, dereceye girenlere ödülleri Vali İlhan Atış, Büyükşehir Belediye Başkan Vekili Zihni Aldırmaz, İl Emniyet Müdürü Mehmet Salih Kesmez ile diğer ilgililer tarafından verildi.

CANLI SKOR CEBİNDE!

Cep telefonunuza Spor Arena uygulamasını gönderelim.

SMS GÖNDERİLDİ!

Cihazınıza özel bağlantı linki sms ile gönderildi. Lütfen smslerinize bakınız.

Bunları da Beğenebilirsiniz