Gündem Haberleri

GÜNDEM

  Adana'da Gezi Parkı protestosu

  Salih ÜÇTEPE - Çağlar ÖZTÜR / ADANA, (DHA)
  05 Haziran 2013 - 10:17Son Güncelleme : 05 Haziran 2013 - 10:55

  Taksim’deki Gazi Parkı’nda yaşananlara Adana’da tepki sürerken yürüyüş yapan protestocular AK Parti İl Binası önünde durarak slogan attı. Adana Emniyet Müdürü Ahmet Zeki Gürkan bölgede incelemede bulunurken tek tip takım elbiseli ve şapkalı korumalar dikkat çekti.

  Hükümet istifa sloganları atan protestocular polisin dağılın uyarısına şişe ve taş atarak karşılık verdi. Bunun üzerine polis ekipleri TOMA’larla tazyikli su sıkarak protestoculara müdahale etti. Müdahalenin ardından protestocular, Gazipaşa Bulvarı girişine çekildi.

  ADANA'DAKİ GEZİ PARKI EYLEMİNDEN KARELER

  Yaklaşık 200 kişilik protestocu grubu Kasım Gülek Köprüsü üzerinde bekleme yapan TOMA araçlarına taş atarak tabelaları söktü. Polisin dağılın uyarılarına yine taşla karşılık veren gruba biber gazı ve tazyikli suyla müdahale edildi. Müdahalenin ardından protestocular ara sokaklara kaçarken çevik kuvvet ekipleri de kovalamaya başladı.

  Kovalamanın ardından çevik kuvvet ekipleri yaklaşık 20 kişiyi göz altına aldı. Olayları yerine gelerek incelemelerde bulunan İl Emniyet Müdürü Ahmet Zeki Gürkan, göstericilere müdahalede bulunmamak için büyük bir sabır gösterdiklerinin söyleyerek "Sizin de gördüğünüz gibi belirli bir saatten sonra grupta özellikle provokatörlerin agresif davranışlarına müdahale etmek zorunda kaldık" dedi.

  Etiketler:
  

   EN ÇOK OKUNANLAR

    Sayfa Başı