« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Adana'da G.Saray üstünlüğü

Işıklar Dünya Offshore 225 Şampiyonası'nın üçüncü ayağının Adana'daki Adana Büyükşehir Belediye Başkanlığı Kupası adını taşıyan beşinci yarışını Joseph-Berna Muhlbauer çiftinden oluşan GSYİAD - Galatasaray takımı kazandı.

ADNAN POYRAZ - ADANA / DHA
SON GÜNCELLEME

Yarışlarda Stihl ikinci, Olympique de Marseille üçüncü, Beşiktaş ise dördüncü oldu.

Yarışların ardından yapılan törende GSYİAD - Galatasaray takımının birincilik kupasını Adana Büyükşehir Belediyesi Meclis Başkan Vekili Mustafa Tuncel verdi.

Adana Yelken İhtisas Kulübü'nün ev sahipliğinde Adana Valiliği ve Adana Büyükşehir Belediyesi'nin katkılarıyla Seyhan Baraj Gölü'nde başlayan yarışlarda saatteki hızı 90 mile çıkan 225 beygir gücündeki teknelerin mücadelesi ilgiyle izlendi.

Tekneler yarın ise Adana Valiliği Kupası için göle inecek.

OLYMPİQUE DE MARSEİLLE BATTI

Yarıştan sonra Olympique de Marseille isimli tekne son düzlükle karşıdan gelen rüzgarın etkisiyle havalanınca, pilotlar tekne batmadan kurtarma ekibine alındı. Bir süre sonra batan tekne ise daha sonra gölden çıkartılarak kıyıya çekildi. İkincilik için mücadele veren Olympique de Marseille teknesi kazanın ardından üçüncülük kupasını aldı. Öte yandan 4'ncü turda ters dönen YKM Sport ise yarışa erken veda etti. Tören öncesinde yanlış anons nedeniyle üçüncülük kürsüsüne oturan Beşiktaş'ın pilotları daha sonra yerlerini Olympique de Marseille'nin pilotlarına bıraktı.


Bunları da Beğenebilirsiniz