ADANA HABERLERİ

Adana'da dolmuşlara kentkart

DHA
30.03.2017 - 12:55Son Güncelleme :
DHA

ADANA'da kent içi ulaşımda kullanılan dolmuşlara kentkart takıldı.

Arif Nihat Asya Parkı'nda Belediye Meclis üyeleri, dolmuş kooperatifleri başkanları ve sivil toplum kuruluşu temsilcilerinin katılımıyla gerçekleştirilen törenin açılış konuşmasını Adana ESOB Başkanı Nihat Sözütek yaptı. Sözütek "Değişen gelişen Türkiye'de elektronik kartlar her zeminde kullanılır hale geldi. Bizler de dolmuşçu esnafımızın bu değişimin içerisinde yer almasından memnunuz" dedi.

Daha sonra söz alan Büyükşehir Belediye Başkanı Hüseyin  Sözlü "Adana'nın ulaşım pazarının maddi değeri net bir şekilde belli olsun diye bu kent kartları takıyoruz. Ücret ödeme, vergi denetimi, kamu bürokrasisi açısından daha net ölçüler olacak. Bu kartlarla dolmuşların birbiriyle gereksiz trafik yarışı, haksızlıklar sona erecek" diye konuştu. Adana'da otobüslü taşımaya geçme amacı taşıdıklarını belirten Sözlü, şöyle devam etti:

"Adana halkının seçtiği belediye başkanı olarak Adanalıları her manada refah toplumuna katmak, kentte medeni bir iklimi kökleştirmek bizim sorumluluğumuz. Öncelikli sıfatımız insan olmaktır. Kollektif bir ruhla Adana'nın meselelerini çözebiliyorsak medeni çıtayı yakalamışız demektir."

Törenin ardından Başkan Sözlü ve ESOB Başkanı Sözütek dolmuşa binerek kent kart okuttu.

ADANA,(DHA)

FOTOĞRAFLI

 

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Adana haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Adana ilinden Adana'da dolmuşlara kentkart hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 30 Mart 2017 tarihinde saat 12 55’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Adana'da dolmuşlara kentkart haberi güncellenecektir.

Sayfa Başı