Gündem Haberleri

GÜNDEM

  Adana'da DEAŞ'ın hücre evine canlı bomba operasyonu

  Gökhan KESKİNCİ/ADANA (DHA) - İHA
  22.06.2017 - 08:25 | Son Güncelleme:

  Adana Emniyet Müdürlüğü terör örgütü DEAŞ'ın hücre evi oluşturduğu ve canlı bomba geldiği yönündeki istihbarat üzerine şafak vakti 250 polisle eve askın yaptı.

  Adana Emniyet Müdürlüğü Terörle Mücadele Şube Müdürlüğü ekipleri Seyhan İlçesi'ne bağlı Yeşilyurt Mahalles'inde terör örgütü DEAŞ militanlarının hücre evi oluşturduğu istihbaratı geldi. Polis bu istihbarata üzerine harekete geçerek bir süre DEAŞ militanlarını takibe aldı.

  Adanada DEAŞın hücre evine canlı bomba operasyonuTerör ekipleri teröristlerin hücre evine yüklü miktarda bomba ve silah getirdiği canlı bomba olacakları bilgisine ulaştı. Bu bilgi doğrultusunda operasyon planlandı.

  Adanada DEAŞın hücre evine canlı bomba operasyonuTerör ekipleri şafak vakti 15 zırhlı araç, özel harekat ile birlikte 250 polisle şafak vakti düğmeye bastı. Belirlenen adrese gelen polisler evin bulunduğu sokağı evin arkasına ve diğer iki sokağı abluka altına aldı.

  Adanada DEAŞın hücre evine canlı bomba operasyonuÖzel harekat polisleri çelik kalkanlarla eve doğru yaklaşıp bir süre sora kapıları kırarak eve girdi. Polis evde bulunan 7 kişiye gözaltı işlemi yaparken çevrede özel harekat polisi de kuş uçurtmadı. Bu arada operasyona helikopterde havadan destek verdi.

  Adanada DEAŞın hücre evine canlı bomba operasyonuZanlılar gözaltına alındıktan sonra eve bomba imha ekipleri geldi. Bu arada polisler sokak başlarını uzun namlulu silahlarla tutmaya devam ederken sokağa giriş çıkışlar yasaklandı. Sabahleyin polisleri gören vatandaşlarda şok oldu. 

  Gözaltına alınan 7 şüpheli, sorgulanmak üzere Emniyet Müdürlüğü’ne götürüldü.

  

  EN ÇOK OKUNANLAR

   Sayfa Başı