Spor Haberleri

« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Adana'da binicilik heyecanı başladı

Türkiye Binicilik Federasyonu'nun en prestijli yarışmalarından olan ve Adana Atlıspor Kulübü'nde düzenlenen Cumhurbaşkanlığı Kupası Engel Atlama Binicilik Yarışmaları kulüp tesislerinde başladı.

A.A.
SON GÜNCELLEME
Türkiye'nin çeşitli bölgelerinden 100'den fazla sporcunun katıldığı organizasyonda toplam 75 bin TL ödül dağıtılacağı bildirildi.

Kulüp Başkanı Dr. Bülent Büyükiz, yaptığı açıklamada, yarışların üç gün süreceğini söyledi.

Yarışmaların son gününde binicilerin Cumhurbaşkanlığı Kupası için mücadele edeceklerini belirten Büyükiz, “Organizasyonun kusursuz geçmesi Adana ve tüm çevre illerin halkıyla bütünleşmesi için yoğun çaba sarf ediyoruz” dedi.
Büyükiz ayrıca, yapılan tüm etkinliklerin ücretsiz ve halka açık olduğunu hatırlatarak, “Yazdan kalma bir hava yaşayan Adana'da herkesi güzel bir hafta sonu geçirmeye davet ediyoruz” ifadesini kullandı.
Bu arada, yarışmaların ilki olan Seyhan Beton Kupası'nda engel yüksekliği

90 santimetre olan E D kategorilerinde Adana Atlıspor Kulübü'nden Efe Utku “Bonnie” isimli atıyla birinci, Ankara İhtisas Kulübü'nden Atahan Özkaşıkçı “Utah” isimli atıyla ikinci ve yine Adana Atlıspor Kulübü'nden Berk Utku “Qnanto” isimli atıyla üçüncü oldu.

Engel yüksekliği 90 santimetre olan DCCC BA kategorisinde ise Bursa Atlıspor Kulübü'nden Kerem Yöney “Pia Lotta” isimli atıyla birinci, Ankara Binicilik İhtisas Kulübü'nden Yıldız Yüksek “Symphany” atıyla ikinci olurken, yarışmalara ferdi olarak katılan Viktor Evtimov ise “Sezar” isimli atıyla üçüncü oldu.

Yarışma sonrasında dereceye giren binicilere kupa ve madalyaları Kulüp Başkanı Büyükiz ve Seyhan Beton Yönetim Kurulu Üyesi Tahsin Aktaş tarafından verildi.

Diğer ilk gün yarışmalarının devam ettiği bildirildi.

Bunları da Beğenebilirsiniz