Gündem Haberleri

GÜNDEM

  Adana'da 5 doktor tutuklandı

  ADANA, (DHA)
  29.08.2009 - 17:00 | Son Güncelleme: 29.08.2009 - 17:00

  ADANA’da, yapmadıkları tetkikleri yapılmış göstererek Sosyal Güvenlik Kurumu’ndan (SGK) bu işlemin bedelini tahsil edip, devleti zarara uğrattığı öne sürülen tıp merkezinin 2’si merkez ortağı 5 doktoru tutuklandı.

  Tıp merkezlerine yönelik araştırma yapan SGK yetkilileri, hasta başına ortalama 500 TL ödedikleri miyokart (kalp damarı tıkanması), perfüzyon (organdan sıvı alınması veya organa sıvı nakli) ve sintrgrafisi (kalp görüntüleme) işlemleri yapılmış görülen bazı sigortalılarla görüştü. Bu sigortalılardan bazılarının kalp görüntüleme yaptırmadıklarını bildirdiği Adana Özel Güven Tıp Merkezi’ne yönelik soruşturma başlatıldı. SGK’nin şikayeti üzerine harekete geçen polis, merkezin ortakları Dr. E.Ş.ve Dr. S.K. ile merkezde çalışan kardiyoloji uzmanı Dr. M.K., radyoloji uzmanı Dr. O.G., merkez müdürü Dr. M.Y., muhasebe sorumlusu İ.S. gözaltına alındı. Merkezin bilgi işlem servisinin görevlilerinin de ifadesine başvuruldu.

  Kalp görüntüleme ve benzeri tetkikleri yapmadıkları halde yapılmış gibi göstererek devleti zarara uğrattıkları, haksız kazanç sağladıkları ileri sürülen 6 zanlıdan 5 doktor sorgularından sonra çıkarıldıkları mahkemece tutuklandı. İ.S. ise savcılık kararıyla serbest bırakıldı.
  Tutuklanan doktorların avukatları üst mahkemeye itirazda bulundu.
  Etiketler:
  

   EN ÇOK OKUNANLAR

    Sayfa Başı