ADANA HABERLERİ MERKEZ HABERLERİ

Adana Vergi Dairesi Başkanı Tunalı: Vatandaşların kamuya borç yükü azalacak

DHA
11.07.2018 - 13:07Son Güncelleme :
DHA

ADANA, (DHA)- ADANA Vergi Dairesi Başkanı Ahmet Tunalı, yapılandırma kanunuyla vatandaşların kamuya olan borç yükünün azalacağını belirterek, yapılandırılan borçların peşin veya ilk iki taksit ödeme süresi içinde ödenmesi halinde ayrıca indirimler yapılacağını söyledi. 
Adana Vergi Dairesi Başkanı Ahmet Tunalı, 18 Mayıs'ta yayınlanarak yürürlüğe giren ve 31 Temmuz sona erecek olan 7143 sayılı Vergi ve Diğer Bazı Alacakların Yeniden Yapılandırılması ile Bazı Kanunlarda Değişiklik Yapılmasına İlişkin Kanun kapsamında Adana Sanayici ve İşadamları Derneği (ADSİAD) merkezinde Başkan Süleyman Sönmez ve yönetim kurulu üyelerini ziyaret etti. 
Yapılandırma kanunuyla vatandaşların kamuya olan borç yükünün azalacağını, yapılandırılan borçların peşin veya ilk iki taksit ödeme süresi içinde ödenmesi halinde ayrıca indirimler yapılacağını, borçların taksitler halinde ödenebileceğini kaydeden Tunalı, vergi ihtilaflarının sonlandırılacağını, vatandaşların devam eden vergi incelemeleri için kanundan yararlanılabileceğini belirtti.

PEŞİN ÖDEMEDE KOLAYLIK
Yapılandırma kapsamında geçmiş yıl beyanlarının artırılarak vergi incelemesine muhatap olunmayacağını anlatan Tunalı, şunları söyledi: "Daha önce unutulmuş, eksik beyan edilmiş vergiler için pişmanlık beyanı yapılabilecek. İşletme kayıtları gerçek duruma uygun hale getirilecek. Yurt içi ve yurt dışı bazı varlıklar belli tarihe kadar vergisiz ve ayrıcalıklı imkanlarla milli ekonomiye kazandırılacak. Vatandaşlarımıza, bu kanunla daha avantajlı hale getirilmiş olan peşin ödemeyi tercih ettiklerinde imkanlardan daha fazla yararlanacaklardır. Başvurular bizzat vergi dairesine gelerek veya posta yoluyla ya da Gelir İdaresi Başkanlığı'nın www.gib.gov.tr adresi üzerinden veya www.turkiye.gov.tr adresinden internet aracılığı ile yapılabilecek."

ADANA YOĞUN GÜNLER YAŞIYOR
Seçimlerin ardından oluşan yeni kabineden sonra Adana'nın yoğun günler yaşamaya başladığını kaydeden Sönmez ise, Adana'daki yoğunluğun üretim ve istihdama dönük bir yapıya bürünmesini diledi. Sönmez, "ADSİAD, ÇUKUROVA SİFED ve TÜRKONFED üyeleri ekonomik gelişime ve vergi dünyasına büyük katkı sunuyor. İş dünyası gibi tüm vatandaşlarımızın vergi bilincine erişmesini ümit ediyorum. Ülkemizin ve insanlarımızın kalkınması için verginin düzenli ödenmesi çok önemli. Vergi gelirlerinin artması Adana'nın genel bütçeden alacağı oranı da yükseltecektir. Bu bilinçle hareket edilmelidir" diye konuştu.

FOTOĞRAFLI
 

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Hurriyet.com.tr’nin Merkez haberleri bölümünde, DHA’nın abonelerine gönderdiği Merkez haberleri otomatik olarak derlenmektedir. hurriyet.com.tr editörleri otomatik akış içinde Adana Vergi Dairesi Başkanı Tunalı: Vatandaşların kamuya borç yükü azalacak haberine editoryal müdahalede bulunmamıştır. Haber içeriklerinden hukuken ilgili ajanslar sorumludur.

ADANA NAMAZ VAKİTLERİ

30 Temmuz 2018, Pazartesi
 • İmsak
  04:00
 • Guneş
  05:35
 • Öğle
  12:51
 • İkindi
  16:39
 • Akşam
  19:55
 • Yatsı
  21:24
Sayfa Başı