ADANA HABERLERİ

Adana Ve Mersin’in Sağlık Hizmetleri Masaya Yatırıldı

IHA
28.10.2015 - 14:18Son Güncelleme :

ADANA VE MERSİN'İN SAĞLIK HİZMETLERİ MASAYA YATIRILDI

IHA

Adana ve Mersin’in sağlık hizmetleri masaya yatırıldı.
Adana Numune Eğitim ve Araştırma Hastanesi, Sağlık Bakanlığı Müsteşarı Prof. Dr. Eyüp Gümüş’ün de katıldığı sağlık zirvesine ev sahipliği yaptı.
Vali Mustafa Büyük, Adana Milletvekili Prof. Dr. Necdet Ünüvar, Sağlık Bakanlığı Müsteşarı Prof. Dr. Eyüp Gümüş, sağlık bakanlığı genel müdürleri, ilgili daire başkanları ile Adana ve Mersin illerinden sağlık alanlarında hizmet veren kurum yetkililerinin katıldığı toplantıda, Çukurova Bölgesi’nin iki önemli ili olan Adana ve Mersin’deki sağlık hizmetlerinin ve hastanelerin genel durumu ile yatırımların geldiği aşama ayrıntılarıyla ele alındı. Sağlık kurumları yetkililerinin ayrıntılı sunum yaptığı toplantıda sağlıkta şiddet konusu başta olmak üzere sağlık hizmetleri verilmesinde yaşanan bazı sıkıntıların çözümlenmesi noktasında alınan önlemler de irdelendi.
Sağlık Bakanlığı Müsteşarı Prof. Dr. Eyüp Gümüş, bölgenin sağlık yatırımları açısından büyük önem taşıdığına dikkat çekerken, Sağlık Bakanlığı olarak yatırımları titizlikle takip ettiklerini ve Çukurova Bölgesi’nin sağlık üssü olması konusuna büyük önem verdiklerini söyledi.
Vali Mustafa Büyük ise yaptığı değerlendirmede, Adana’da giderek artan sağlık yatırımlarının, sağlık hizmetlerinin yakın bir gelecekte çok daha iyi noktalara geleceğinin ipuçlarını verdiğini kaydetti ve emeği geçenleri teşekkür etti. Vali Büyük, "Kamu ve özel sektör tarafından gerçekleştirilen yeni sağlık yatırımlarıyla hastane ve yatak kapasiteleri her geçen yıl artan Adana’mızda özel, kamu ve üniversite hastanelerinde en modern tıbbi araç ve gereçlerle kaliteli sağlık hizmetleri veriliyor. Sağlık Bakanlığımızın destek ve teşvikleri doğrultusunda, sağlık yatırımlarının artarak süreceğine olan inancımız tamdır" dedi.
Adana Numune Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nde gerçekleştirilen toplantı, genel sağlık hizmetlerinin en iyi şekilde verilebilmesi için yapılan görüş alışverişiyle sürdü.

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Adana haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Adana ilinden Adana Ve Mersin’in Sağlık Hizmetleri Masaya Yatırıldı hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 28 Ekim 2015 tarihinde saat 14 18’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Adana Ve Mersin’in Sağlık Hizmetleri Masaya Yatırıldı haberi güncellenecektir.

Sayfa Başı