Gündem Haberleri

  Adana Valisi dağda mahsur kaldı

  Tahsin ÜLKER/ADANA, (DHA)
  08.08.2009 - 11:30 | Son Güncelleme:

  Adana Valisi İlhan Atış, gezi ve incelemelerde bulunmak üzere gittiği Aladağlar’da yağan yağmur ardından oluşan heyelan ve arızalanan konvoydaki iki aracın yolu kapatması nedeniyle yanındakilerle birlikte bir süre mahsur kaldı. Yolun kapanması nedeniyle Kapuzbaşı Şelalesi’ne gidemeyen Vali ve yanındakiler arızalanan araçların çekilmesi ile Aladağ’a döndü.

  Vali İlhan Atış, Rektör Prof.Dr. Alper Akınoğlu, İl Emniyet Müdürü Salih Kesmez, Sağlık Müdürü Dr. Aytekin Kemik, Gençlik ve Spor Müdürü Fazlı Hadi Bayram, Tarım Müdürü Fikret Coşkun, Çevre ve Orman Müdürü Nebi Erol Metin, İl Özel İdaresi Genel Sekreteri Remzi Oğuz Yılmaz ve gazeteciler Aladağ İlçesi'ne bağlı Akören Beldesi'ne gitti.

  Vali Kelerbaşı Mevkii'nde doğaya 500 kınalı keklik bıraktı. Grupta bulunanlar daha sonra yaklaşık 2 bin metre yükseklikteki Adana, Niğde ve Kayseri sınırlarında bulunan Aladağlar’daki Acıman Yaylası'na geziye gitti. Yaylada öğle yemeği yiyen Vali ve yanındakiler bu sürede yağan ve yaklaşık yarım saat süren sağanak yağış ardından, İl Özel İdaresi Genel Sekreteri Remzi Oğuz Yılmaz'ın talebi üzerine, programda olmamasına rağmen Kayseri'nin Yahyalı İlçesi'ne bağlı Küçükçakır Köyü kuzeyindeki Ensenin Tepesi’nde bulunan Kapuzbaşı Şelalesi’ne gitmeye karar verdi.

  Vali ve müdürlerin içinde bulunduğu yaklaşık 15 araçlık konvoy, dağ yolunun engebeli ve tehlikeli olmasına rağmen şelaleye gitmek üzere yola çıktı. Aladağlar yolunda, Sekreter Remzi Oğuz Yılmaz'ın makam otomobili bozulup yolda kaldı, 2 otomobil de olumsuz hava koşulları ve yolun bozuk oluşu nedeniyle döndü. Buna karşılık arazi vitesli diğer araçlar konvoy halinde yola devam etti. Yolu kontrol etmek için konvoydan önce Kapuzbaşı Şelalesi’ne doğru giden Aladağ Belediye Başkanı MHP'li Yusuf Baş’ın önünde bulunduğu bir otomobil de heyelan nedeniyle kapanan yolda mahsur kaldı.

  Vali ve yanındakiler yaklaşık 45 dakikada gittikleri Acıman Yaylası’ndan 10 kilometre uzaklıktaki Koz Gediği Mevkii'nde yolun kapalı olması nedeniyle burada mahsur kaldı. Yolun açılması için iş makinesi çağrılması düşünüldü. Telsiz ve telefonların bölgede kapsama alanı dışında bulunması üzerine yaklaşık 20 dakika bölgede bekleyen grupta bulunanlar, dönmek zorunda kaldı. Heyet, dönüş yolunda da Remzi Oğuz Yılmaz’ın otomobilinin yoldan çekilmesi için bekledi. Bir tepede yaklaşık 45 dakika bekleyen Vali ve yanındakiler, Kapuzbaşı Şelalesi’ne gidemeyip, Yılmaz’ın otomobilinin çalıştırılabilmesi ardından Aladağ’a ancak 2 saat sonra dönebildi.

  Etiketler:
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı