ADANA HABERLERİ MERKEZ HABERLERİ

Adana Valiliği'nden pasaport ve sürücü belgesi uyarısı

DHA
02.04.2018 - 14:31Son Güncelleme :
Adana Valiliğinden pasaport ve sürücü belgesi uyarısı
DHA

ADANA, (DHA)- ADANA Valiliği, pasaport ve sürücü belgesi işlemlerinin artık Nüfus ve Vatandaşlık İşleri Müdürlüğü'nce yürütüleceğini duyurdu. 

Valilikten yapılan yazılı açıklamada, şunlara yer verildi:

"Hususi Damgalı (Yeşil) ve Hizmet Damgalı (Gri) Pasaportlar, İl Nüfus ve Vatandaşlık Müdürlüklerince ve Umuma Mahsus (Bordo) Pasaport ile Sürücü Belgeleri ise  İlçe Nüfus Müdürlüklerince verilmeye başlanacaktır. İlimizdeki Hususi Damgalı (Yeşil) ve Hizmet Damgalı (Gri) Pasaportlar,  Döşeme Mahallesi'ndeki Hükümet Konağı B Blok Kat:-1 adresinde bulunan İl Nüfus ve Vatandaşlık Müdürlüğünün hizmet yerinde, Umuma Mahsus (Bordo) Pasaport ile Sürücü Belgeleri, Nüfus Müdürlüğü personelleri tarafından Meydan Mahallesi'ndeki Trafik Tescil Şube Müdürlüğü ile Pasaport Şube Müdürlüğünün mevcut hizmet binalarında Seyhan İlçe Nüfus Müdürlüğü tarafından verilmeye başlanacaktır. Seyhan, Yüreğir, Çukurova ve Sarıçam İlçe Nüfus Müdürlüklerinde (Kaymakamlık ve Nüfus Şeflikleri dahil) Pasaport ve Sürücü Belgesi iş ve işlemleri yapılmayacaktır. Ayrıca Pasaport ve Sürücü Belgeleri randevu işlemlerine 27.03.2018 tarihi itibariyle https://randevu.nvi.gov.tr web adresinden, Hususi ve Hizmet Damgalı Pasaport başvurularında kullanılması gereken talep formlarına https://randevu.nvi.gov.tr/#/nvi/pasaport-talep-formlari web adresinden erişim sağlanabilecektir."


 

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Hurriyet.com.tr’nin Merkez haberleri bölümünde, DHA’nın abonelerine gönderdiği Merkez haberleri otomatik olarak derlenmektedir. hurriyet.com.tr editörleri otomatik akış içinde Adana Valiliği'nden pasaport ve sürücü belgesi uyarısı haberine editoryal müdahalede bulunmamıştır. Haber içeriklerinden hukuken ilgili ajanslar sorumludur.

Sayfa Başı