ADANA HABERLERİ

Adana Valiliği'nden "Mobbing" açıklaması

AA / Bekir Ömer Fansa
28.01.2015 - 16:54Son Güncelleme :

- "(Zeynep Sözlü) İstifa dilekçesinden önce okul ve ilçe yöneticilerine ders programı veya kendisini huzursuz eden bir sebeple ilgili her hangi bir dilekçe vermediği anlaşılmıştır"

YEREL HABERLER ADANA

AA / Bekir Ömer Fansa

ADANA (AA) - Adana Valiliği, Büyükşehir Belediye Başkanı Hüseyin Sözlü'nün eşi Zeynep Sözlü'nün "Mobbing" nedeniyle istifa ettiği iddialarına ilişkin "İstifa dilekçesinden önce okul ve ilçe yöneticilerine ders programı veya kendisini huzursuz eden bir sebeple ilgili her hangi bir dilekçe vermediği anlaşılmıştır" açıklamasında bulundu.

Adana Valiliği, Zeynep Sözlü'nün 26 Ocak'ta basında yer alan mobbing nedeniyle istifa ettiği haberlerine ilişkin yazılı açıklama yaptı.

Açıklamada şu ifadelere yer verildi:

"Bahse konu Adana Büyükşehir Belediye Başkanı Hüseyin Sözlü'nün eşi Zeynep Sözlü Adana İli Ceyhan İlçesi Biliciler Anadolu ve Turizm Meslek Lisesi Coğrafya öğretmenidir.

Öğretmen Zeynep Sözlü 04.11.2013 tarihinde belediye meclis üyeliği için istifa etmiş, istifa sonrası da 29.05.2014 tarihinde görevine tekrar başlamıştır. Bu tarihten sonraki zamanlarda yaz tatili hariç 105 gün rapor kullanarak görev yaptığı okulda fiili olarak çalışmamıştır.

Sayın Zeynep Sözlü’nün istifa dilekçesinde belirttiği konularla ilgili gerekli incelemeler başlatılmakla beraber, iddia edilen konular hakkında edinilen bilgilere göre, öğretmen Zeynep Sözlü’nün 2012-2013 Eğitim Öğretim sezonunda maaş karşılığı ders yükünü tamamlamak için Eczacı Bahattin Sevinç Fen Lisesinde görevlendirildiği; ancak bu okulda derslere başlamadan kendi okulunda ders arttırımı yapılarak yeniden okulunda bırakıldığı, Öğretmen Sayın Zeynep Sözlü’nün isteği doğrultusunda derslerinin öğleden sonraya programlandığı,

İstifa dilekçesinden önce okul ve ilçe yöneticilerine ders programı veya kendisini huzursuz eden bir sebeple ilgili her hangi bir dilekçe vermediği, eşi Sayın Hüseyin Sözlü’nün Adana Büyükşehir Belediye Başkanı olmasından sonra yasal izin ve rapor hakkını kullanarak 02.09.2014 tarihinden 11.01.2015 tarihine kadar okulda hiç derse girmediği anlaşılmıştır. Kamuoyuna duyurulur."

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Adana haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Adana ilinden Adana Valiliği'nden "Mobbing" açıklaması hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 28 Ocak 2015 tarihinde saat 16 54’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Adana Valiliği'nden "Mobbing" açıklaması haberi güncellenecektir.

ADANA NAMAZ VAKİTLERİ

15 Aralık 2017, Cuma
 • İmsak
  05:56
 • Guneş
  07:38
 • Öğle
  12:44
 • İkindi
  15:16
 • Akşam
  17:31
 • Yatsı
  19:02
Sayfa Başı