ADANA HABERLERİ

Adana Valiliği’nde “Trafik” Zirvesi

IHA
30.07.2015 - 13:58Son Güncelleme : 30.07.2015 - 13:59

KARAYOLU TRAFİK GÜVENLİĞİ EYLEM PLANI KOORDİNASYON KURULU TOPLANTISI VALİ MUSTAFA BÜYÜK BAŞKANLIĞINDA GERÇEKLEŞTİ.

IHA

"Karayolu Trafik Güvenliği Stratejisi ve Eylem Planı" kapsamında oluşturulan Karayolu Trafik Güvenliği Eylem Planı Koordinasyon Kurulu Toplantısı, Vali Mustafa Büyük başkanlığında gerçekleştirildi.
Trafikle ilgili resmi kurum ve kuruluşların üst düzey temsilcilerinin katılımı ile gerçekleştirilen toplantıda, denetim ve eğitim faaliyetleri ile kaza istatistikleri, ayrıntılarıyla irdelendi.
Kent trafiğinin mümkün olduğunca sorunsuz işlemesi ve kazaların önlenmesi konusunda, sürücüler ve vatandaşların duyarlı olmaları gerektiğine dikkat çeken Vali Büyük, kurul üyelerine hitaben yaptığı konuşmada, Karayolu Trafik Güvenliği Stratejisi ve Eylem Planı kapsamında trafik konusunda yapılan tespitlerin önemine vurgu yaptı. Denetimler ile birlikte, trafikle ilgili altyapı çalışmalarının da önemli olduğunu vurgulayan Vali Büyük, trafikle ilgili yatırım ve projelerin kararlılıkla uygulanacağını ifade etti.
SONUÇ BİLDİRGESİNDE ÖNEMLİ MESAJLAR
Kent trafiğine ilişkin önemli mesajların verildiği Karayolu Trafik Güvenliği Eylem Planı Koordinasyon Kurulu Toplantısı’nın sonuç bildirgesinde ise şu tespitler yer aldı:
“Trafikte sürücülerimizin en önemli kaza nedenlerinden olan aşırı hız, alkollü araç kullanma, kavşaklarda geçiş önceliğine uymama ve seyir halinde cep telefonu ile görüşme ihlallerini yapmamaları, alınan tüm tedbirlere rağmen oluşan trafik kazalarında ölüm ve yaralanmaları en aza indiren emniyet kemeri takma ile kask kullanma alışkanlığının vatandaşlarımız tarafından benimsenmesi gerekmektedir. Öğrenci, Ticari Taşıt Şoförü, Hususi araç sürücüsü ve yayalara yönelik 38 bin 835 kişiye Trafik Güvenliği ile ilgili eğitimler verilmiştir ve devam etmektedir. İl Emniyet Müdürlüğü tarafından görevlendirilen sivil kıyafetli personelce, Adana il merkezi ve ilçeler arasında taşımacılık yapan toplu taşıma araçları ile şehiriçi toplu taşıma araçlarında ücret ödemek sureti ile 254 araçla seyahat edilerek denetlenmiş, kural ihlali yapan 144 sürücü hakkında gerekli yasal işlemler yapılmıştır. Egzoz emisyon ölçümü yaptırmayarak çevre kirliliğine sebep olan araçlarla ilgili olarak, Çevre ve Şehircilik İl Müdürlüğü görevlileri tarafından çalışmalar yapılmaktadır.

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Adana haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Adana ilinden Adana Valiliği’nde “Trafik” Zirvesi hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 30 Temmuz 2015 tarihinde saat 13 58’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Adana Valiliği’nde “Trafik” Zirvesi haberi güncellenecektir.

  ADANA NAMAZ VAKİTLERİ
  22 Eylül 2017, Cuma
  • İmsak
   04:44
  • Guneş
   06:19
  • Öğle
   12:42
  • İkindi
   16:09
  • Akşam
   18:45
  • Yatsı
   20:08
  Diğer iller için Namaz Vakitleri »
  Sayfa Başı