ADANA HABERLERİ

Adana Sağlık Hizmetinde Çıtayı Yükseltti

IHA
25.02.2015 - 10:37Son Güncelleme :

HER HASTAYA TEK KİŞİLİK ODALARDA 5 YILDIZLI OTEL KONFORU YAŞATAN MEDLİNE HASTANESİ, SAĞLIK HİZMETİNİN YANI SIRA RESTORANININ ŞIKLIĞIYLA HASTALARININ VE REFAKATÇİLERİNİN DAMAK TADINA ÖNEM VERİYOR.

IHA

Ülke çapında ün yapmış, tam teşekküllü birçok kamu ve özel hastanesiyle, sağlık kenti olan Adana’da sağlık turizmi çıtasını yükseltmeye devam ediyor.
Adana, yaklaşık 4 bin yıllık geçmişi ile dünyanın yaşayan en eski kentlerinden bir tanesi. Sağlık alanındaki liderliği de tarihi kadar eski. Dünyanın ilk tıp fakültesi ve hastanelerinden biri Adana’da kuruldu. Tıbbın babası sayılan Hipokrat yaklaşık 4 bin yıl önce yedi Easkulapion’undan bir tanesini Adana’nın Yumurtalık ilçesine kurdu. Hitit Kralı, tedavi olmak için bu merkeze gelerek ilk “sağlık turizmi” hareketini bu topraklarda gerçekleştirdi.
Son yıllarda Adana, bir başka özelliği ile de belirginleşmeye başladı. Adana’da birbiri ardına uluslararası düzeyde hastaneler açılıyor. Adana, artık sağlık turizminde sadece bölge kentlerini değil bölge ülkelerini de hedefliyor.
Adana’daki ilk JCI (Joint Commission International) Akreditasyon Kalite Belgesi’ni alan Özel Adana Medline Hastanesi aktif olarak Irak, İran, Suriye gibi Ortadoğu ve Libya, Sudan gibi Afrika ülkelerinden hasta kabul etmesinin yanı sıra JCI belgesinin ışığında Avrupa ülkelerinden hasta akışı sağlıyor. Her hastaya tek kişilik odalarda 5 yıldızlı otel konforu yaşatan Medline Hastanesi, sağlık hizmetinin yanı sıra restoranının şıklığıyla hastalarının ve refakatçilerinin damak tadına önem veriyor.

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Adana haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Adana ilinden Adana Sağlık Hizmetinde Çıtayı Yükseltti hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 25 Şubat 2015 tarihinde saat 10 37’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Adana Sağlık Hizmetinde Çıtayı Yükseltti haberi güncellenecektir.

ADANA NAMAZ VAKİTLERİ

12 Aralık 2017, Salı
 • İmsak
  05:54
 • Guneş
  07:36
 • Öğle
  12:43
 • İkindi
  15:15
 • Akşam
  17:30
 • Yatsı
  19:01
Sayfa Başı