Çukurova Haberleri

ÇUKUROVA

  Adana’nın bu yılki öğrenci sayısı 473 bin

  Hürriyet Haber
  29.09.2015 - 09:59 | Son Güncelleme: 29.09.2015 - 09:59

  ADANA’da yeni eğitim ve öğretim dönemi, Öğretmen Ayfer Doğruol İlkokulu’nda düzenlenen törenle başladı. Öğrencilerin oldukça heyecanlı olduğu törende konuşan Adana Valisi Mustafa Büyük, "Eğitim, toplumun en hayati konularından birisidir. Hiç bir diğer alanla kıyaslanamayacak ehemmiyete sahiptir" dedi.

  eni eğitim sezonu dolayısıyla gerçekleştirilen törene Vali Büyük’ün yanı sıra, Adana Büyükşehir Belediyesi Başkan Yardımcısı Ramazan Akyürek, Ak Parti Adana Milletvekili Fatma Güldemet Sarı, İl Milli Eğitim Müdürü Turan Akpınar, öğretmen ve öğrenci ve aileleri katıldı. Törende konuşan İl Milli Eğitim Müdürü Turan Akpınar, "Adana olarak 473 bin 650 öğrencimiz, 23 bin 746 öğretmen ve idarecimiz ile bin 225 okulda yeni eğitim ve öğretim yılına başlıyoruz. Heyecanımızı kaybetmeden, azim ve kararlılıkla, karşılıklı sevgi, saygı ve hoşgörü ile başarılı bir yıl geçireceğimizden şüphe duymuyorum" dedi.

  VALİDEN TEŞEKKÜR

  Törende öğrenci, öğretmen ve ailelerine seslenen Adana Valisi Mustafa Büyük ise, şunları kaydetti:

  "Bütün Türkiye’de olduğu gibi Adana’da da eğitim mücadelemizi başarıya ulaştırabilmek için yapılan hazırlıklar sonrasında büyük ümitlerle eğitim öğretim başladı. ’İki günü eşit olan ziyandadır’ düşüncesine sahip olan bir millet, başarıyı sağlayabilmek için topyekün hareket ediyor ve en önemli değer verdiği konuların başına da eğitim alıyor. Bizler bu konuda hiç bir grubun, hiç bir bölümün veya bu alanda çalışma yapan hiç bir kesimin tek başına hareketiyle başarının elde edilemeyeceğini biliyoruz. O nedenle yöneticilerimiz, velilerimiz ve öğrencilerimiz işbirliği içerisinde beraberce hareket ederek geleceğe daha olumlu daha güvenli bakabilmek için gayret sarf ediyorlar. Bu uyumlu çalışma ortamını sağlayarak başarıyı sağlama adına bizde üzerimize düşen görevi gerçekleştirmeye çalışıyoruz. Büyük bir camia, çok çeşitli okullarımız, eğitimin çeşitli problemleri var. Bu problemleri öne çıkarmadan fedakarlık göstererek bu alanda çalışan her kesimin nasıl çaba sarf ettiğini biliyorum ve bu nedenle de herkese ayrı ayrı teşekkür ediyorum."

  Törende öğrenciler şiirler okurken, sınıflara girerek öğrencilere kitaplarını dağıtan Vali Mustafa Büyük, öğretmen, öğrenci ve velilerle bir süre konuştu.

  Etiketler: adana , okul
  

   EN ÇOK OKUNANLAR

    Sayfa Başı