ADANA HABERLERİ

Adana ESOB Yönetimi, Palandöken’i Ziyaret Etti

IHA
06.10.2015 - 12:25Son Güncelleme :

ADANA ESOB YENİ BAŞKANI NİHAT SÖZÜTEK VE BİRLİK YÖNETİM KURULU ÜYELERİ, TESK GENEL BAŞKANI BENDEVİ PALANDÖKEN'İ ZİYARET ETTİ.

IHA

Adana Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği (Adana ESOB) Yeni Başkanı Nihat Sözütek ve Birlik Yönetim Kurulu Üyeleri, TESK Genel Başkanı Bendevi Palandöken’i ziyaret ederek, Adana esnaf ve sanatkarlarının sorunlarını anlatıp, çözüm konusunda destek istediler.
Birlik Başkanı Sözütek, Birlik Başkan Vekilleri, Adana Yağlı Boyacılar Esnaf Odası Başkanı Mustafa Göktaş, Adana TKKNNEO Başkanı Kenan Yılmaz ile Birlik Yönetim Kurulu Üyeleri, Adana Berberler Esnaf Odası Başkanı İlhami Uygunsözlü, Adana Tatlıcı ve Pastacılar Esnaf Odası Başkanı Metin Taylancı, Adana Milli Piyango ve Şans Oyunları Esnaf Odası Başkanı Mustafa Gökay Karakuş, Adana Kozan Şoförler ve Otomobilciler Esnaf Odası Başkanı Mustafa Atlı, Adana Marangoz ve Mobilyacılar Esnaf Odası Başkanı Yalçın Avcı ve Birlik Genel Sekreteri Sema Kartalmış ile Ankara’ya giderek TESK Genel Başkanı Bendevi Palandöken ve Genel Başkan Yardımcısı Burhan Aksak’ı makamlarında ziyaret ettiler.
Genel Başkan Palandöken, Birlik Başkanı Sözütek ve yönetim kurulu üyelerini makamında kabul ederek Adana esnaf ve sanatkarlarının sorunlarını da dinledi.
Birlik Başkanı Sözütek, Adana esnafının her köşe başında kayıtsız işyeri açarak haksız rekabete yol açan Suriyeli Mülteciler ile şehirde sayıları süratle artan AVM’ler olduğunu, özellikle de BİM, A-101 ve ŞOK Mağazalar Zincirleri’nin hızla çoğalmasının da mahalle aralarında ayakta kalma mücadelesi veren küçük esnafı iflasın eşiğine getirdiğini, bu nedenle Perakende Yasası’nın bir an evvel uygulamaya konulması gerektiğini söyledi.
Milli Eğitim’deki 4+4+4 sisteminin, çıraklık sistemine büyük zarar verdiğini ve buna acil çözüm üretilmesini, aksi takdirde esnafın kepenk kapatacak duruma geldiğini dile getiren Sözütek, TEDAŞ’in zamansız elektrik kesintileri ile açma - kapama, kayıp - kaçak adı altında halktan ve esnaftan haksız kesintiler yapmasına son verilmesini, amacı dışına çıkan kermeslerin kontrol altına alınmasını, yaz mevsiminde adeta sinek avlayan Adana esnafına, seçim sonrası kurulacak yeni Hükümetin vergi, prim ve faizsiz kredi gibi destekler vermesi gerektiğini ifade etti.
Ülke insanlarının huzur istediğini, bunun piyasalar açısından çok önemli olduğunu, yeni kurulacak Hükümetin de, seçim sonrası mutlak ekonomiye odaklanarak, başta kredi borçlarını 36 ay vadeyle ötelemesini, kredi kartı taksitlerinin yeniden 12 aya çıkarılmasını, yaş sınırı yüzünden emekliliği dolduğu halde prim ödemeye devam eden esnaf ve sanatkarlara kolaylık getirilmesinin yararlı olacağına işaret eden Sözütek, "Özellikle de tüm sürücü ve toplu taşımacılar açısından büyük önem arz eden kasko ve kaza sigortaları mutlak birleştirilmeli. Birleştirilmiş sigortada bir taban - tavan fiyat olmalı, ücretler firmaların keyfiyetine bırakılmamalı. Ayrıca, toplu taşımacı esnafımıza da mutlak ucuz akaryakıt verilmeli, ucuz taşımacılık hizmet verilerek, halkımızın bütçesine de destek sağlanmalı" dedi.
Genel Başkan Palandöken de, Başkan Sözütek’in taleplerinin yerinde ve çözülmesi gereken meseleler olduğunu, bunların büyük bölümünü ilgili kurumlar ile görüştüklerini ve çözüm için çaba gösterdiklerini belirtirken,
"Biz sizler için buradayız. Esnaf ve sanatkarlarımızın her türlü sorunlarının çözümü için çalışıyoruz. İçiniz rahat olsun. Siz sorunlarınızı bize getirin, biz de çözüm için yetkili birimleri iletir, gereken çabayı gösteririz" diye konuştu.

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Adana haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Adana ilinden Adana ESOB Yönetimi, Palandöken’i Ziyaret Etti hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 06 Ekim 2015 tarihinde saat 12 25’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Adana ESOB Yönetimi, Palandöken’i Ziyaret Etti haberi güncellenecektir.

ADANA NAMAZ VAKİTLERİ
21 Kasım 2017, Salı
 • İmsak
  05:37
 • Guneş
  07:17
 • Öğle
  12:35
 • İkindi
  15:16
 • Akşam
  17:34
 • Yatsı
  19:02
Diğer iller için Namaz Vakitleri »
Sayfa Başı