ADANA HABERLERİ

Adana, Engelleri Aşmaya Kararlı

IHA
03.07.2015 - 12:13Son Güncelleme :

ADANA BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ BAŞKANI HÜSEYİN SÖZLÜ, ADANA KENT KONSEYİ TARAFINDAN GERÇEKLEŞTİRİLEN "ENGELSİZ ADANA ÇALIŞTAY" RAPORUNUN AÇIKLANDIĞI TOPLANTIYA KATILDI.

IHA

Adana Kent Konseyi tarafından gerçekleştirilen ’Engelsiz Adana Çalıştay’ raporu açıklandı. Başkan Sözlü, "Bu projeyi halkımız ve kentimiz için hayata geçireceğiz" dedi.
Adana Kent Konseyi tarafından gerçekleştirilen ’Engelsiz Adana Çalıştay’ raporunun açıklandığı ve sonuçlarının ele alındığı toplantıya katılan Adana Büyükşehir Belediyesi Başkanı Hüseyin Sözlü, Çalıştay’ın ortaya koyduğu sonuç ve önerilerin, tüm kurum ve kuruluşlarımızı yakından ilgilendirdiğini söyledi.
Söz konusu raporun, Adana’nın çağdaş bir kent olma yolunda atılan önemli bir adım olduğunu vurgulayan Başkan Sözlü, "Engelsiz Adana Çalıştay’ı, engelsiz kent sürecinde sorundan etkilenen tüm gruplar ile uygulamacı birimleri bir araya getirerek, bilimsel bir bakış açısıyla durum tespiti yapmıştır. Bu alandaki çalışmalar, kentimizin çağdaş bir kent olma, ortak karar verebilme, toplumsal faydası yüksek olan alanlarda ortak üretim yapabilme yeteneğini geliştirme yönünde önemli bir adımdır. Bu projeyi halkımız ve kentimiz için hayata geçireceğiz" dedi.
BÜYÜKŞEHİR, ENGELSİZ ADANA’NIN LOKOMOTİFİ
’Engelsiz Adana’ Raporu ve Sonuçları’ hakkında katılımcılara bilgi veren Yrd. Doç. Dr. İsmail Güneş, söz konusu çalışmanın başarıya ulaşabilmesi ve uygulanabilir olması için stratejik bir planın parçası olması gereğine dikkat çekti. Adana Büyükşehir Belediyesi’nin ’Engelsiz Adana’ idealini gerçekleştirilmesinde lokomotif kurum olduğuna dikkat çeken Güneş, "Bu nedenle Çalıştay sonuçlarının bir faaliyet programına dönüştürülmesi, çalışmada belirlenen öncelikli konuların bir eylem planı haline getirilmesi ve Büyükşehir Belediyesi’nin sonuçlara sahip çıkması oldukça önemli. Ayrıca başarılı olma açısından bir koordinasyon ve izleme birimi oluşturması hayati önem taşımakta" diye konuştu.
KOMİSYON KURULMASI KARARI ALINDI
Katılımcıların imar, trafik, ulaştırma, farkındalık, istihdam, spor, sosyal kültürel faaliyetler ve koordinasyon konularında neler yapılabileceği hakkında fikirlerini beyan ettiği toplantı sonunda, raporun kamuoyu ile paylaşılması, konuyla ilgili Büyükşehir Belediyesi bünyesinde engellilerle ilgili yapılacak faaliyetlerin koordinasyonu ve izlenmesi amacıyla bir komisyon kurulması kararı alındı.
’Engelsiz Adana Çalıştayı’nın sonuçlarının ele alındığı toplantıya Adana Büyükşehir Belediye Başkanı Hüseyin Sözlü’nün yanı sıra, Çukurova Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi Dekan Yardımcısı Yrd..Doç. Dr. İsmail Güneş, Adana Kent Konseyi Başkanı Ahmet Özen, Genel Sekreteri Ekrem Aslan, Engelli Meclisi Başkanı Ali Duran Karaya, Sosyal Hizmetler Daire Başkanı Durmuş Ökten, Engelli Hizmetleri Şube Müdürü Remziye Ebrahimisadr katıldı.

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Adana haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Adana ilinden Adana, Engelleri Aşmaya Kararlı hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 03 Temmuz 2015 tarihinde saat 12 13’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Adana, Engelleri Aşmaya Kararlı haberi güncellenecektir.

ADANA NAMAZ VAKİTLERİ

22 Nisan 2018, Pazar
 • İmsak
  04:22
 • Guneş
  05:49
 • Öğle
  12:43
 • İkindi
  16:25
 • Akşam
  19:26
 • Yatsı
  20:47
Sayfa Başı