ADANA HABERLERİ

Adana ekonomisine yeni girişimciler

DHA
29.03.2016 - 15:23Son Güncelleme :
DHA

ADANA Ticaret Odası (ATO) ile Küçük ve Orta Ölçekli İşletmeleri Geliştirme ve Destekleme İdaresi Başkanlığı (KOSGEB) işbirliğiyle gerçekleştirilen girişimcilik kursunu tamamlayanlar sertifikalarını aldı.
İş Geliştirme uzmanı Kemal Tan'ın verdiği 'Uygulamalı Girişimcilik Eğitimi'ni tamamlayan kursiyerler için ATO Meclis Salonu’nda sertifika töreni düzenlendi. Törende konuşan ATO Başkan Vekili Mehmet Şahbaz, Adana ekonomisine 29 yeni girişimcinin daha kazandırıldığını söyledi. Başarılı olan katılımcıların aldıkları sertifikalarla çeşitli hibe ve kredi desteklerinden yararlanalabileceğini ifade eden Şahbaz konuşmasını şöyle devam etti:
"Bu tür eğitimler, projesi olan yeni iş fikirleri üretebilen girişimciler için büyük bir fırsattır. Bu fırsatı en iyi şekilde değerlendirerek, doğru hamleler ve emin adımlarla ilerlemek sizlerin gelişmesinde önemli bir rol oynayacaktır. Adana Ticaret Odası olarak, gerek Odamızın, gerekse KOSGEB ile işlerinizin geliştirilmesi ve yeni fikirlerinizin bütçenize en uygun şekilde hayata geçirilmesi yönünde her türlü danışmanlık desteğini sunmaya hazırız. Çünkü sizlerin açacağı işletmelerin büyümesi, gelişmesi her yönü ile Adana ekonomisine katkı sağlayacak ve özellikle işletmelerinizde yaratacağınız istihdam ilimizin işsizlik probleminin çözümü yolunda çok büyük bir anlam ifade edecektir."
Sertifika törenine ATO Yönetim Kurulu Üyesi M. Emin Yumuşak ile KOSGEB Adana Müdür Vekili Aysun Dördü de katıldı.

ADANA,(DHA)
(29.3.2016 FOTOĞRAFLI)

 

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Adana haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Adana ilinden Adana ekonomisine yeni girişimciler hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 29 Mart 2016 tarihinde saat 15 23’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Adana ekonomisine yeni girişimciler haberi güncellenecektir.

Sayfa Başı