ADANA HABERLERİ

“Adana’da ’Varda’ Var” Projesi Hayata Geçiriliyor

IHA
18.09.2015 - 14:21Son Güncelleme : 18.09.2015 - 14:22

ADANA İL KÜLTÜR VE TURİZM MÜDÜRLÜĞÜ TARAFINDAN ÇUKUROVA KALKINMA AJANSI 2015 YILI ÜRETİM VE ÇEVRE ALTYAPISININ İYİLEŞTİRİLMESİ MALİ DESTEK PROGRAMI KAPSAMINDA HAZIRLANAN “ADANA’DA VARDA VAR” PROJE SÖZLEŞMESİ HAYATA GEÇİRİLMEK ÜZERE ÇUKUROVA KALKINMA AJANSI GENEL SEKRETERİ DR. LUTFİ ALTUNSU İLE ADANA İL KÜLTÜR VE TURİZM MÜDÜRÜ SABRİ TARİ ARASINDA İMZALANDI.

IHA

Adana İl Kültür ve Turizm Müdürlüğü tarafından Çukurova Kalkınma Ajansı 2015 yılı Üretim ve Çevre Altyapısının İyileştirilmesi Mali Destek Programı kapsamında hazırlanan “Adana’da ’Varda’ Var” proje sözleşmesi hayata geçirilmek üzere Çukurova Kalkınma Ajansı Genel Sekreteri Dr. Lutfi Altunsu ile Adana İl Kültür ve Turizm Müdürü Sabri Tari arasında imzalandı.
958.149,51 TL bütçeli proje kapsamında Kapıkaya Kanyonu ile Varda Köprüsü arasına yürüyüş parkuru; Yerköprü Mesire Alanında Yürüyüş Parkuru, Asma Köprü ve Dinlenme Tesisi yapılması planlanıyor.
Başvuru sahibinin Adana İl Kültür ve Turizm Müdürlüğü olduğu proje, Adana Orman Bölge Müdürlüğü ve Karaisalı Belediyesinin ortaklığı ile Karaisalı Kaymakamlığı’nın iştiraki ve Çukurova Kalkınma Ajansı’nın 720 bin TL’lik hibe desteği ile yürütülecek.
İl Kültür ve Turizm Müdürü Sabri Tari, projenin, turizm potansiyeline sahip Karaisalı ilçesini ziyaret eden turist sayısının artırılmasını hedeflediklerini belirterek, kültürel miras olan Varda Köprüsü’nün yerel, ulusal ve uluslararası düzeyde tanıtılması ve alternatif turizm sektöründeki yerinin sağlamlaştırılması, kültürel ve doğal mirasımız olan Yerköprü ve Kapıkaya kanyonunun tanıtılması, bölge halkına kültürel duyarlılığın aktarılması ve Karaisalı ilçesinin turizm altyapısının iyileştirilmesi başta olmak üzere birçok amaca hizmet edileceğini söyledi.
Çukurova Kalkınma Ajansı Genel Sekreteri Lutfi Altunsu ise daha önce ÇKA’nın desteği ile birinci etabı bitirilen Kapıkaya Kanyonu projesinin bu proje ile tarihi Varda Köprüsü’nü de içine alacak şekilde genişletildiğini ve bölgenin en önemli doğal ve tarihi varlıklarından olan Yerköprü ve Kapıkaya Kanyonları ile Varda Köprüsünün turizm açısından değerlendirildiğini belirtti. Altunsu, ajans olarak bölge turizminde, daha genel bir ifade ile bölgenin ekonomik, sosyal ve kültürel yaşamında gurur duyulacak eserlere katkı sağlamaktan memnuniyet duyduklarını ifade etti.

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Adana haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Adana ilinden “Adana’da ’Varda’ Var” Projesi Hayata Geçiriliyor hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 18 Eylül 2015 tarihinde saat 14 21’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça “Adana’da ’Varda’ Var” Projesi Hayata Geçiriliyor haberi güncellenecektir.

  ADANA NAMAZ VAKİTLERİ
  24 Eylül 2017, Pazar
  • İmsak
   04:46
  • Guneş
   06:21
  • Öğle
   12:41
  • İkindi
   16:07
  • Akşam
   18:42
  • Yatsı
   20:05
  Diğer iller için Namaz Vakitleri »
  Sayfa Başı