ADANA HABERLERİ

Adana’da Seçim Güvenliği Toplantısı

IHA
02.10.2015 - 15:07Son Güncelleme :

ADANA VALİSİ MUSTAFA BÜYÜK, "TÜM SİYASİ PARTİLERİMİZİN BELİRLENMİŞ OLAN KURALLARA UYMASI, SEÇİMLERİN CENTİLMENCE BAŞLAMASI VE BİTMESİ ARZUSUNDA OLDUĞUMUZU VURGULAMAK İSTİYORUM" DEDİ.

IHA

Adana’da, Seçim Güvenliği Toplantısı, Vali Mustafa Büyük’ün başkanlığında, vali yardımcıları ve kaymakamların katılımıyla gerçekleştirildi.
1 Kasım’da yapılacak olan "Milletvekilliği Genel Seçimi"nde olası aksaklıkların önlenmesi ve vatandaşların huzur içinde oylarını kullanmalarının sağlanması amacıyla düzenlenen Seçim Güvenliği Toplantısı, Vali Mustafa Büyük’ün başkanlığında gerçekleştirildi. Vali Mustafa Büyük’ün başkanlığında gerçekleştirilen seçim güvenliği toplantısına, ilgili vali yardımcıları ve tüm kaymakamlar katıldı.
Seçim güvenliğinin sağlanmasında alınacak olan tedbirlerin ayrıntılarıyla görüşüldüğü toplantıda konuşan Vali Büyük, demokratik toplumlarda, milli iradenin tecellisinde en önemli unsurun, halkın hür iradesi ile oy kullanması olduğuna dikkat çekerek, "Seçimlerin, demokratik olgunluk ve centilmence geçmesi arzusundayız. Demokrasilerde, milli iradenin tecellisinde en önemli unsur, halkın hür iradesi ile oy kullanması ve görüşlerini benimsediği siyasi partiler arasından tercih yaparak, ülkeyi yönetecek kadroları belirlemesidir. Yüksek Seçim Kurulu tarafından belirlenen seçim takviminde, seçimlere yönelik her konu açıkça ilan edilmiştir. Dolayısıyla, belirlenen seçim kurallarının dışına çıkılmaması gerekmektedir" dedi.
"SES VE GÖRÜNTÜ KİRLİLİĞİ OLUŞTURULMAMALI"
Vali Büyük şöyle devam etti:
"Hukuken, çerçevesi belirlenmiş uygulamaların dışına çıkılması, ses ve görüntü kirliliğiyle toplumu rahatsız edecek şekilde kampanya yürütülmesi, en çok karşılaştığımız konu. Siyasi partilerin binaları, seçim büroları ile miting alanları ve yollardaki bayrak, flama ve pankart gibi siyasi malzemelerin nerede, nasıl kullanılması gerektiği belirlenmiş. Bunun dışına çıkıldığı zaman problemle karşılaşılıyor. Bu, çoğu zaman karşılıklı yarışa dönüşüyor ve vatandaşların şikayetlerine yol açıyor. Afiş, pankart, parti bayrakları, broşür gibi materyallerin kaldırılması zaman alıyor. Ayrıca seçim süreçlerinde bazen hiç istemediğimiz şekilde çekişme ve olumsuzluk havası da oluşuyor. Seçim güvenliğinin sağlanması amacıyla gerçekleştirdiğimiz bu toplantıda, tüm siyasi partilerimizin belirlenmiş olan kurallara uyması, seçimlerin centilmence başlaması ve bitmesi arzusunda olduğumuzu vurgulamak istiyorum. Seçim süreci boyunca, ilgili kurumlarımızca gerekli tüm tedbirler alınmaktadır. Bu vesileyle, demokrasi şöleni olarak da tanımladığımız seçimlerin ülkemize ve milletimize hayırlı, uğurlu olmasını diliyorum."

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Adana haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Adana ilinden Adana’da Seçim Güvenliği Toplantısı hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 02 Ekim 2015 tarihinde saat 15 07’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Adana’da Seçim Güvenliği Toplantısı haberi güncellenecektir.

ADANA NAMAZ VAKİTLERİ
25 Kasım 2017, Cumartesi
 • İmsak
  05:41
 • Guneş
  07:21
 • Öğle
  12:36
 • İkindi
  15:15
 • Akşam
  17:32
 • Yatsı
  19:00
Diğer iller için Namaz Vakitleri »
Sayfa Başı