ADANA HABERLERİ

Adana’da AK Parti’nin Ağabeyi Çelik

IHA
19.09.2015 - 10:23Son Güncelleme :

AK PARTİ'NİN ÖNEMLİ KURMAYLARINDAN ÖMER ÇELİK MEMLEKETİ ADANA'DAN LİSTE BAŞI OLARAK SEÇİME GİRECEK.

IHA

1 Kasım seçimleri için partiler hazırladıkları listeleri YSK’ya sundu. AK Parti’nin listesinde partinin önemli isimlerine yer verildi. AK Parti’nin önemli kurmaylarından Ömer Çelik, memleketi Adana’dan bir kez daha liste başı olarak seçime girecek.
7 Haziran genel seçimlerinde parti tüzüğü gereği üç dönem milletvekilliği yaptığı için liste dışı kalan Ömer Çelik, koalisyon görüşmeleri için AK Parti’de oluşturulan heyetin başında yer aldı. AK Parti CHP arasında yürütülen istikşafi görüşmelerde AK Parti heyetinde Ömer Çelik, CHP heyetinde ise Haluk Koç sık sık kamuoyunun karşısına çıktı.
Koalisyon seçeneklerinin tükenmesinin ardından alınan erken seçim kararıyla AK Parti’de birçok önemli isme özel görev verildi. Partinin ağır isimlerinin birçoğu memleketlerinden aday gösterildi. Son dönem Adana’nın yetiştirdiği önemli siyasetçi Ömer Çelik’te Adana’dan yeniden liste başı olarak geri döndü.
AK Parti’nin önemli isimlerinden biri olan Ömer Çelik’in memleketi Adana’dan tekrar 1. sıradan aday yapılması sevinçle karşılandı. Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın uzun süre danışmanlığını da yapan Ömer Çelik’in Adana’dan yeniden liste başı yapılması Adana’ya verilen değerin göstergesi olarak yorumlanıyor.
ÖMER ÇELİK KİMDİR?
1968 yılında Adana’da dünyaya geldi. Adana Motor Teknik Lisesi’nde başladığı lise öğrenimini Adana Erkek Lisesi’nde tamamladı. Gazi Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi Kamu Yönetimi Bölümü’nden mezun oldu ve aynı üniversitenin Sosyal Bilimler Enstitüsü’nde Türkiye’de çoğulculuğun yeni görünümleri (Son dönemdeki çoğulcu toplum modeli tartışmaları) başlıklı yüksek lisans tezini yazarak yüksek lisansını tamamladı. (1998)
Bir süre siyaset bilimci ve gazeteci olarak çalıştı. Bilgi ve Hikmet dergisinin Ankara Sorumlusu olarak görev yaptı. Çeşitli dergilerde yazılar yayınladı. Yeni Yüzyıl, Yeni Şafak ve Star gazetelerinde köşe yazarlığı yaptı.
Siyaset yaşamına Adalet ve Kalkınma Partisi’nde girdi. AK Parti Merkez Karar Yürütme Kurulu üyesidir. 2002 yılından bu yana Genel Başkan siyasi danışmanıdır.
22, 23 ve 24. dönem Adana milletvekili olarak yer aldı. Türkiye-ABD Parlamentolar arası Dostluk Grubu Başkanı seçildi. 2010 yılında Ak Parti Dış İlişkilerden sorumlu Genel Başkan Yardımcılığına seçildi.
24 Ocak 2013 tarihinde yapılan kabine değişikliği sonucu Kültür ve Turizm Bakanlığı’na getirildi. Bekar olan Çelik, İngilizce bilmektedir. 13 Eylül 2015 tarihi itibariyle Adalet ve Kalkınma Partisi’nin parti sözcüsüdür.

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Adana haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Adana ilinden Adana’da AK Parti’nin Ağabeyi Çelik hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 19 Eylül 2015 tarihinde saat 10 23’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Adana’da AK Parti’nin Ağabeyi Çelik haberi güncellenecektir.

ADANA NAMAZ VAKİTLERİ

16 Aralık 2017, Cumartesi
 • İmsak
  05:56
 • Guneş
  07:39
 • Öğle
  12:45
 • İkindi
  15:16
 • Akşam
  17:31
 • Yatsı
  19:02
Sayfa Başı