Çukurova Haberleri

ÇUKUROVA

  Adana Çerkezlerinden Makedonya çıkartması

  dha
  26 Nisan 2016 - 11:52Son Güncelleme : 26 Nisan 2016 - 11:56

  UNESCO tarafından dünya mirasları listesinde yer alan Makedonya’nın Ohrid kentinde düzenlenen 5. Çocuk ve Gençlik Folklor Festivali’ne Adana Çerkez Kültür Derneği Gençlik folklor ekibi de katıldı.

  22-24 Nisan tarihleri arasında yapılan festivalde Adana Çerkez Derneği ekibinin Sozrash hareketli dansları kadar otantik kıyafetleri ve kostümleri ile de büyük ilgi gördü. Festivale katılan 7 ekibin gösterileri içerisinde Adana Çerkez Kültür Derneği gösterisi izleyenlerce ayakta coşku ve alkışla izlendi. Ohrid Festivali düzenleme komitesi Başkanı Milenko Andreski, "Adana Çerkez Derneği’ne, Sozrash ekibine ve başkanı İsmail Güneş’e katılımları için teşekkür ediyorum. Balkanlarda Kafkasya rüzgarları estirdiler. Büyük bir beğeni ile izledik. Kendilerini önümüzdeki yıllarda yeniden ağırlamaktan büyük mutluluk duyacağız" dedi.

  Adana Çerkez Derneği Başkanı İsmail Güneş ise, "Bu tür kültürel aktiviteler ülkeler arasında kalıcı köprüler kurmada büyük önem taşımaktadır. Aynı zamanda gençlerimizin uluslararası alanda bu tür faaliyetlerde yer alması hepimizin arzuladığı bir olay. Geleceğe bakışlarını değiştirmede ve vizyon kazanmada sanat ve kültür çok önemli bir role sahiptir" dedi.

  Etiketler: Adana , makedonya , Festival
  

   EN ÇOK OKUNANLAR

    Sayfa Başı