Çukurova Haberleri

ÇUKUROVA

  Adana Büyükşehir projesine ÇKA desteği

  dha
  26.04.2016 - 12:26 | Son Güncelleme: 26.04.2016 - 12:35

  ADANA Büyükşehir Belediyesi’nin ’Avrupa Birliği, Uluslararası ve Ulusal Kaynaklarından Kamu İdarelerine Alınan Hibelerin Muhasebeleştirilmesi’ adlı projesine, Çukurova Kalkınma Ajansı (ÇKA) tarafından 15 bin lira mali destek verildi. Adana Büyükşehir Belediyesi’nin uyguladığı ilk teknik destek projesi özelliği taşıyan çalışma, 31 Mart’da imzalanarak yürürlüğe girdi.

  Eğitim programının açılışında konuşan Büyükşehir Belediyesi Dış İlişkiler Şube Müdür Vekili Sait Altıparmak, projelerin genellikle toplumsal ve kurumsal ihtiyaçları karşılama yönünde hazırlanması gereğini söyledi. Altıparmak "Proje hazırlamak ekip işidir ve takım çalışması gerektirir. Bu proje ile kurumumuz proje hazırlama ve yürütme yolunda bir adım daha ilerleyecektir. Projeler kişilere değil kurumların tüzel kişiliklerine aittir" dedi. Altıparmak, projenin ayrıntıları hakkında şu bilgileri verdi:

  "Proje ile teknik destek kapsamında, Adana Büyükşehir Belediyesi Mali Hizmetler personeline ve belediye bünyesindeki daire başkanlıkları arasında proje uygulayanlara, fon kaynaklarından gelen paranın harcanması ve muhasebeleştirilmesi konularında eğitim verilmesi öngörülmüştür. Böylece kurumsal proje kültürü oluşturulması ve geliştirilmesi planlanmaktadır."

  Koordinatörler Emre Karabulut ve Hasan Aydoğan tarafından yürütülen proje ile 46 personel 3 gün süreyle Belediye Meclis Salonu’nda eğitim aldı.

  Etiketler: Adana , Belediye , proje
  

   EN ÇOK OKUNANLAR

    Sayfa Başı