ADANA HABERLERİ

Adana Büyükşehir Belediyesi Futbol Okulları Sezonu Törenle Kapattı

IHA
19.08.2015 - 12:16Son Güncelleme :

ADANA BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ FUTBOL OKULLARI SEZON SONUNDA DÜZENLENEN TÖRENDE ÖĞRENCİLERE BAŞARI DİPLOMALARINI ADANA BÜYÜKŞEHİR BELEDİYE BAŞKANI HÜSEYİN SÖZLÜ VERDİ.

IHA

Adana Büyükşehir Belediyesi Futbol Okulları, Gündüz Tekin Onay tesislerinde düzenlenen bir törenle sezonu kapattı.
Adana Büyükşehir Belediye Başkanı Hüseyin Sözlü, Adana Demirspor Kulubü Başkanı Sedat Sözlü, Türkiye Futbol Federasyonu Adana Bölge Müdürü Akif Oflaz, Büyükşehir Bürokratları, Adana Büyükşehir Belediyesi Futbol Okulları Koordinatörü Tekin İncebaldır, antrenörler, öğrenciler ve velilerin katıldığı törende, futbol eğitimi alan kız öğrencilere de diploma verildi.
Adana Büyükşehir Belediyesi Futbol Okulları Koordinatörü Tekin İncebaldır, Adana Büyükşehir Belediye Başkanı Hüseyin Sözlü’nün desteği ve himayesiyle kurulan futbol okullarının çok yerinde bir hizmet sunduğunu belirtti. Tekin İncebaldır, “Futbol Okullarımıza desteğini esirgemeyen Adana Büyükşehir Belediye Başkanımız Hüseyin Sözlü Bey’e bize bu imkanı sunduğu için binlerce kez teşekkür ederim. Spora ve gençliğe verdiği değerden dolayı kendisine minnettarız. İnşallah bu gençlerin içinden Türk futboluna hizmet edecek, vatana millete yararlı değerli evlatlar yetiştirmek Başkanımızın en büyük temennisidir. Futbol Okulları’na emeği geçen bürokratlarımız, teknik ekibimiz ve çocuklarını sabırla 60 gün idmanlara getirip götüren velilerimize de teşekkürlerimi sunarım” dedi.
BAŞARILI, AHLAKLI, SAĞLIKLI ÇOCUKLAR, GENÇLER YETİŞECEK
Adana Büyükşehir Belediye Başkanı Hüseyin Sözlü de emeği geçenlere teşükkür etti. Başkan Hüseyin Sözlü, “Göreve gelişimizin üzerinden yaklaşık 1 buçuk yıl geçti. Futbol Okulları geçen yıl faaliyete başladı. Adana’nın yetiştirdiği değerli futbolcu ve teknik direktör Tekin İncebaldır yönetiminde, Adana Büyükşehir Belediyesi’nin himayesinde bu yıl ikincisi gerçekleşen futbol okullarımız, 6’sı merkezde, 7’si ilçelerde olmak üzere 13 okulda faaliyet gösteriyor. 4 bin 250 sporcu adayıyla gıpta edilecek, disiplinli, istikrarlı bir çalışma gerçekleştiriyoruz. Tekin Hoca başka olmak üzere, Adana Büyükşehir Belediyesi bürokratlarına ve teknik ekibe çok teşekkür ediyorum. Böylesine heyecanlı ve arzulu bir şekilde gerçekleştirmiş olduğumuz bu faaliyette çocuklarını disiplinli bir çalışmanın içine sevk eden, bize güvenerek çocuklarını teslim eden değerli velilerimize, hemşehrilerimize de çok teşekkür ediyorum, onları tebrik ediyorum. Türkiye Futbol Federasyonu Temsilcisi Akif Oflas Bey’e de teşekkür ediyorum.
İnşallah burada kararlı, disiplinli, sürekli bir şekilde çalışmalarımız devam ederse, çocuklarımızın hem başarılı sporcular olmasına olanak tanınacak, hem de spor disiplini, spor ahlakı ve sporun insan sağlığına katkısı çocuklarımıza aşılanmış olacak. Spor aracılığıyla çocuklarımız disiplinli, ahlaklı, kötü alışkanlıklardan uzak kalarak yetişecektir. Hocalarımız futbolla birlikte onlara güzel ahlakı, hayat boyunca disiplinli ve istikrarlı olmanın önemi de öğretiyorlar.
Türkiye Cumhuriyeti’nin kurucusu Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk’ün, ‘Ben sporcunun zeki, çevik ve ahlaklısını severim’ sözlerinden hareketle, bu özelliklere sahip çocuklarımız inşallah buradan yetişecektir. Adana; yetiştirdiği başarılı sporcularla da bereketli topraklar olma özelliğini bir kez daha göstermiş olacaktır. Bu başarılırsa, çocuklarımız için istikbal sağlanırsa, biz bundan sadece kıvanç duyacağız. Kuruluşuna vesile olduğumuz bir okulda çocuklarımızın başarılı olduğunu, velilerimizin emeklerinin karşılığında başarılı sporcular yetiştiğini görmenin şerefi bize yeter. Çocuklarımıza, gençlerimize başarılar diliyorum” diye konuştu.
Konuşmaların ardından diploma töreni gerçekleştirildi.
Kız öğrencilerden Emine Nisa, Miray Eren Gönder, Bade Vahapoğlu, ile minik öğrenciler Mehmet Özcan, Arda Tombul ile Emre Furkan Çağlar diplomalarını Başkan Hüseyin Sözlü’den aldı.

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Adana haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Adana ilinden Adana Büyükşehir Belediyesi Futbol Okulları Sezonu Törenle Kapattı hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 19 Ağustos 2015 tarihinde saat 12 16’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Adana Büyükşehir Belediyesi Futbol Okulları Sezonu Törenle Kapattı haberi güncellenecektir.

ADANA NAMAZ VAKİTLERİ
23 Kasım 2017, Perşembe
 • İmsak
  05:39
 • Guneş
  07:19
 • Öğle
  12:36
 • İkindi
  15:16
 • Akşam
  17:33
 • Yatsı
  19:01
Diğer iller için Namaz Vakitleri »
Sayfa Başı