ADANA HABERLERİ

Adana BTÜ Laboratuvarları Akredite Oldu

IHA
27.10.2015 - 13:37Son Güncelleme :

ADANA BTÜ LABORATUVARLARI AKREDİTE OLDU

IHA

Adana Bilim ve Teknoloji Üniversitesi (Adana BTÜ), uzun ve yoğun çalışmalar sonucunda bir yıl gibi kısa bir sürede akademisyenlerin ve alanında uzman kadronun yoğun çalışmaları ile TSE/EN ISO 17025 standardı çerçevesinde gerekli olan kalite ve teknik sistemini hazırlayarak, Türk Akreditasyon Kurumu (TÜRKAK) tarafından yapılan denetimi başarı ile geçti.
Yapılan deneylerde geçerli, yasal otoriterlerce kabul edilir teknik sonuçlar vermeyi ve iş memnuniyetini gerçekleştirmeyi hedefleyen Adana Bilim ve Teknoloji Üniversitesi, Mühendislik ve Doğa Bilimleri Fakültesi Laboratuvarları olan Gıda, Malzeme, Makine, Maden ve İnşaat Mühendisliği Laboratuvarları kapsamında 11 adet analizden akredite oldu. Böylece Adana BTÜ, akredite olduğu çoğu analizde ülkemizde bulunan akredite olmuş üniversiteler kapsamında tek üniversite olmanın gururunu yaşadı.

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Adana haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Adana ilinden Adana BTÜ Laboratuvarları Akredite Oldu hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 27 Ekim 2015 tarihinde saat 13 37’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Adana BTÜ Laboratuvarları Akredite Oldu haberi güncellenecektir.

Sayfa Başı