Gündem Haberleri

  Adamsan çık karşıma

  Okan KONURALP / HATAY - Mehmet YİRUN / DHA
  01.05.2011 - 00:00 | Son Güncelleme:

  CHP Lideri Kılıçdaroğlu, dün Hatay’da Başbakan Erdoğan’ın SSK Genel Müdürlüğü dönemiyle ilgili suçlamalarının itfira olduğunu belirterek, “Görevlendirdiği müfettiş ordusu, ‘Eleştirecek bir konu bulamadık’ diye rapor verdi.

  O rapora rağmen kalkıp beni kötülüyorsan sen adam değilsin. Adam gibi adamsan, al arşivleri gel karşıma” dedi. Kılıçdaroğlu, verilemeyecek hesabı olmadığını vurguladı.

  CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, dün Hatay’daki mitinginde SSK Genel Müdürlüğü dönemine yönelik Başbakan Tayyip Erdoğan’ın suçlamalarına, “Eleştiriden değil iftiradan, yalandan korkarız biz. Yoksa bizim alnımız temiz. Her şeye tahammül ederim ama iftiraya hayır. İftira kabul edilemez” sözleriyle karşılık verdi. Kılıçdaroğlu, önceki gün Tekirdağ’da gerçekleşen mitingin ardından dün Hatay’a geldi. Hatay Uğur Mumcu Meydanı’nda yaklaşık 12 bin kişiye seslenen Kılıçdaroğlu, Erdoğan’a yönelik eleştirilerini sertleştirerek, özetle şunları söyledi:

  Bakanlarınla gel

  - Allah’a şükür alnımız temiz, verilmeyecek hesabımız yok. Ancak ikide bir Recep Bey ‘Sana nasıl güvenelim’ diyor. Recep Bey sana sesleniyorum, bütün bakanlarını al, istediğin televizyon kanalında, istediğin gazetecilerle çık karşıma yüreğin yetiyorsa. Bakalım sosyal güvenlikle ilgili ben ne yapmışım sen ne yapmışsın?
  - Müfettiş ordusu görevlendirdiler, ‘Acaba bir şey bulabilir miyiz?’ diye. ‘Eleştirecek bir konu bulamadık’ diye rapor verdi müfettişler. Sen görevlendirdin onları. O rapora rağmen kalkıp beni kötülüyorsan sen adam değilsin. Adam gibi adamsan, al arşivleri gel karşıma.

  Yer yer doymazlar

  - Bir afiş var açılan; ‘Aç kurtlar partisinden kurtarın bizi’ diyor. Valla bunların açlığı çok tehlikeli, bunların tokluk dönemi de çok tehlikeli; yer yer doymaz bunlar.

  - Biz ‘Gençlerin askerlik süresini önce 9 aya aşamalı olarak da 6 aya indireceğiz’ dedik. Recep Bey telaşlandı; ‘Peki memleketi kim savunacak’ diyor. Cevabı benden iyi biliyorsunuz. Senin oğlun 21 gün valinin gözetiminde el bebek gül bebek askerlik yaparken geldi mi aklına memleket savunması? Ey Recep Tayyip Erdoğan memleketin savunulması için sana ihtiyacımız yok. Biz gerekirse dişimizle tırnağımızla memleketi savunuruz. Memleket savunmasından bahsedebilmen için sende Kuvay-ı Milliye ruhu olması lazım. Biz bu ruhu genlerimize işledik. Yeri gelince elbette memleketi savunacağız. Sen kullanılmamış doğalgaz için 2.4 milyar dolar para öde, sonra memleketi kim savunacak? Memleketi savunacaksan adam gibi savun, parayı boşa harcama.

  - Bazı muhtar kardeşlerim ‘AKP’ye oy çıkmazsa, sizin yeşil kartınızı iptal ederim’ diyormuş. Unutmasınlar, hiç kimse kimsenin yeşil kartını iptal edemez. Eğer birisi iptal ederse gelin bu kardeşinize, Sağlık Bakanlığı’nı onların başına yıkarım. Böyle şey olmaz.

  Benim de gemiciğim oldu

  CHP Lideri Kılıçdaroğlu’na, Marmara Ereğlisi’nde küçük bir gemi armağan edildi. Kılıçdaroğlu, “Kimse itiraz edemez, benim de bir gemiciğim oldu” dedi. Kılıçdaroğlu dün saat 10.00’da İstanbul’dan karayolu ile Tekirdağ’ın Marmara Ereğlisi İlçesi’ne geldi. Sahildeki balıkçılar kahvesinde “Başbakan Kılıçdaroğlu” sloganları ile karşılanan CHP Lideri’nin başına Ecevit şapkası takıldı. Belediye Başkanı İbrahim Uyan’ın ilçe hakkında bilgilendirmesinden sonra Kılıçdaroğlu sivil toplum kuruluşlarının yöneticileri, muhtarlar ve balıkçılarla sabah kahvaltısı yaptı. Balıkçılar Kooperatifi Başkanı Ahmet İnce konuşmanın ardından Kılıçdaroğlu’na maket gemi hediye edince Kılıçdaroğlu, “Kimse itiraz etmesin artık benim de bir gemiciğim var” dedi. Kılıçdaroğlu kahvaltının ardından İstanbul’a döndü ve Hatay’a gitti.
  Etiketler:
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı