"Güzin Abla" hakkında bilgiler ve tüm köşe yazıları Hürriyet Yazarlar sayfasında. "Güzin Abla" yazısı yayınlandığında hemen haberiniz olması için Hürriyet'i takip edin.
Güzin Abla

Adam sizden o kadar emin ki, “Nasılsa beni bırakamaz” diye düşünüyor!

Evlilik dışı ilişki erkeğin aklını öylesine başından alıyor ki, gözü hiçbir şey görmüyor.

Bu okurumun da belirttiği gibi, adamı gerçekten tekrar kazanmak istiyorsanız, hoşgörüyle değil, onu sarsacak, sert bir darbeyle tepki göstermelisiniz!

Kadın affedebilir ama asla unutmaz

16 yıllık eşi tarafından ihanete uğradığını söyleyen “Mutsuzum” rumuzlu okurunuzun mektubu, beni üç yıl önce yaşadığım kâbusa geri götürdü.
O dönem 35 yaşında, iki çocuk annesi, bankada çalışan bir kadındım. Kendimi övmek adına söylemiyorum ama bakımlı, alımlı, çevreden sürekli övgüler alan biriydim.
“Benim başıma asla gelmez” dediğim olay, 2010’da gün yüzüne çıktı. Hem de küçük oğluma 1’inci yaş partisi düzenlediğim gece...
Bebeğimi emzirmeye kalktığımda, kocamın internetten o kadınla konuşmalarına şahit oldum. Üstelik kadın başka bir ülkede yaşıyordu.
İlk çocuğumuz 3 yaşındayken, onca fedakârlıkla kocamın İngiltere’ye gidip dil öğrenmesine destek olmuştum. Orada kursta tanıştığı bir kadınla yakınlaşmış. Yıllardır hiç kopmamışlar.
Her şeyi itiraf etti. Kadına bekar olduğunu söylemiş. Ve kadın Türkiye’ye gelmiş. Eşim bana “Eğitimdeyim” dediğinde onunla otelde kalıyormuş. Bu olanlardan sonra, eşim o kadının yanına gitti. Üç hafta onunla kaldı, sonra döndü.
Arada kavga ediyorduk, evden gönderiyordum, sonra yine bir şekilde beni kandırıyor, dönüyordu. Bu böyle bir yıl kadar devam etti.
Sonunda profesyonel yardım almaya karar verdim. Doktorun söyledikleri, hayatımı değiştirdi. “Adam sizden o kadar emin ki, ‘Nasılsa beni bırakamaz’ diye düşünüyor. Ona yaptıklarının bedelini yaşatmamışsınız ki. Hata yaptığının farkında bile değil. Gelsin bakalım eline boşanma kağıdı, o zaman görün neler olacağını... Siz kendinize olan güveninizi kaybetmişsiniz” dedi.
Önce boşanma davası açtım. Ardından eşimi evden yolladım. Kesin kararlıydım, kurtulacaktım bu asalak adamdan. Telefonlarına çıkmadım, hiçbir şekilde görüşmedim.Ayrılmakta ciddi olduğumu anladı.
Bayağı bir direndikten sonra, yakın çevremin de etkisiyle affettim. O günden beri de takipteyim, bir yanlışını sezmedim, yakalamadım.
İhanete uğrayanlara tavsiyem; kararlı olsunlar, alttan almasınlar.
Bizler sanıyoruz ki bu durumda adamı hoş tutarsak, yuvasına dönecek. Oysa ancak sert bir darbe onu kendine getirebilir.
Ama tabii ki hiçbir şey eskisi gibi olmuyor. Hissettirmemeye çalışıyorum ama eskisi gibi ne sevgim, ne saygım ne de güvenim kaldı.
Hep “Acaba yine aynı şeyleri yaşar mıyım?” endişesi var içimde.Herkes bilsin ki; kadın unutmuyor.
Rumuz: Esmer

X