« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Adam bıçaklamak 60 bin TL

Beşiktaş Kulübü Hukuk İşlerinden Sorumlu Yönetim Kurulu Üyesi Ahmet Akpınar, PFDK'nın Galatasaray'a 60 bin TL para cezası vermesiyle ilgili olarak, "Artık adam bıçaklamak 60 bin TL... Bedel belli oldu" ifadesini kullandı.

Övünç ÖZDEM/İSTANBUL, (DHA)
SON GÜNCELLEME

Galatasaray, 10 Ocak tarihinde Türk Telekom Arena Stadı'nda oynanan karşılaşmada Adana Demirspor'u Ziraat Türkiye Kupası 3. kademe maçında 4-1 mağlup etmiş, karşılaşma sonrası Türk Telekom Arena Stadı'nda Sarı Kırmızılı bir grup taraftar arasında kavga çıkmıştı. Kavgada 16 yaşındaki bir taraftarın hafif şekilde bıçakla yaralandığı öğrenilmişti. Karşılaşmanın ardından Galatasaray, Profesyonel Futbol Disiplin Kurulu'na (PFDK) sevk edilmiş ve Sarı-Kırmızılı takımın bir maç seyircisiz oynama cezası alabileceği ifade edilmişti.

AKPINAR:" ARTIK ADAM BIÇAKLAMAK 60.000 TL… BEDEL BELLİ OLDU"

Konu ile ilgili olarak bugün PFDK'nın Galatasaray'a 60 bin TL para cezası verdiğini açıklamasının ardından Beşiktaş Kulübü Hukuk İşlerinden Sorumlu Yönetim Kurulu Üyesi Ahmet Akpınar, sosyal paylaşım sitesi Twitter'dan görüşlerini açıkladı. Akpınar, şu ifadeleri kullandı:

"Galatasaray maçında adam bıçaklandı, 60 bin TL para cezası verildi. Eskiden yaramazlık yapan çocuklara 'Yapma bakayım' derlerdi. Profesyonel Futbol Disiplin Kurulu (PFDK) şimdi onu yapıyor. Artık adam bıçaklamak 60 bin TL… Bedel belli oldu."

"ANLAŞILMAZ BİR ŞEKİLDE RÜZGAR EKİLMEYE BAŞLADI. HADİ HAYIRLISI"

Ahmet Akpınar ayrıca, son dönemde Galatasaray ile Kayserispor arasında anlaşmazlığa neden olan Nordin Amrabat transferi hakkında PFDK'nın verdiği karar ile ilgili de yorum yaptı. Akpınar, şunları söyledi:

"Sözleşmesi devam eden oyuncu ayartmak suç değil. Ceza tayinine mahal yok. Hadi kulüpler transfere. Anlaşılmaz bir şekilde rüzgar ekilmeye başladı. Hadi hayırlısı."

PFDK'nın konu ile ilgili bugün verdiği karar şöyle:

"PFDK, Galatasaray hakkında, mevcut kulübüyle sözleşmesi olan futbolcuyla kulübün yazılı iznini almadan transfer görüşmesi yapılmasından dolayı talimatlara aykırı hareket nedeniyle sevk yapılmış ise de isnat olunan disiplin ihlalinin unsurları oluşmadığından ceza tayinine yer olmadığına karar verdi"


Bunları da Beğenebilirsiniz