Spor Haberleri

« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Adalı'dan 3 yıldız sözü

Başkan adayı, delegelerin oyuna yıldız transferler ve gayrimenkul projeleriyle talip...

İsmail ER
SON GÜNCELLEME

Adalı, ikisi stoper dünya çapında üç yıldız ve ünlü bir hocayla söz kesti.

BEŞİKTAŞ Kulübü’nün başkanlığına talip olan Serdal Adalı, dünya çapında üç yıldız vaadinde bulundu. Adalı, şampiyonluğun vazgeçilmez sloganları olduğunu belirterek, hedefi olan futbolculara yöneleceklerini kaydetti. Adalı, UEFA Disiplin Komitesi’ne verilmesine dairse camia olarak oyunu bozacaklarını söyledi.

‘BİR ALMAN MİLLİ’

Adalı, eşi Eren Adalı ile Mariott Otel Asya’da 3 bin kongre üyesi ve 83 dernek başkanına yönetici adaylarını tanıttığı toplantıda iddialı konuştu. Adalı,  “İngiltere ve İspanya’da ünlü iki oyuncu ile görüştüm. Alman Milli Takımı’ndan Türk asıllı 1 oyuncuyla söz kestim. Bu oyuncular tamamen sponsor desteği ile gerçekleşecek. Emirates, stadımızın yapımı için teklifte bulundu” dedi.

‘ŞAMPİYONLUK SÖZÜ’

Adalı, en önemli noktanın finansal durumun iyileştirilmesi olduğunu söyleyerek, “Beşiktaşımız için gerekli finansal içeriği sağlamak adına şahsi kefaletlerle sağladığımız kaynağı, usulüne uygun olarak yaratacağız. Güçlü yeni oyuncular, mevcut kadro ile zirveye oynayacağız. Ancak böyle şampiyonluk hedefiyle içimiz rahat yola çıkabiliriz” dedi. Adalı, Şan Ökten Futbol Vadisi projesini de hayata geçireceğini kaydetti.

Erdoğan Adalı’yı beğendi

BEŞİKTAŞ Asbaşkanı Levent Erdoğan, başkan adaylarının listesini değerlendirdi. İçinde bulunduğu Orman yönetimine bayrak açan Erdoğan “Serdal Adalı iş dünyasının tanınmış isimlerini toplamış. Orman daha güçlü isimler alabilirdi” dedi.

‘En iyi taraftar bizde’

SİYAH beyzalı kulüp ile 1 yıllık sözleşme imzalayan Gökhan Töre, Beşiktaş’ın Türkiye’nin en iyi taraftarına sahip olduğunu belirterek elinden gelenin en iyisini yapma gayretinde olacağını söyledi. Rubin Kazan’dan kiralanan genç futbolcu dün sağlık kontrolünden geçti. Gökhan Töre, “Beşiktaş’ın uzun süredir beni takip ettiğini biliyordum. Beklentilerin farkındayım. Taraftarımızı biliyorum. Türkiye’nin en iyi taraftarına sahibiz” diye konuştu.

900 BİN EUROYA OYNAYACAK

Gökhan Töre, bir yıl sezon için siyah beyazlılardan 900 bin Euro garanti ve maçbaşı 10 Euro ücret alacak. Rubin Kazan’a ise 350 bin Euro bonservis bedeli ödenecek.

Fikret Orman, en büyük ‘yuva’yı açtı!

BEŞİKTAŞ Kulübü Başkanı Fikret Orman, Ankara’da Ankara Armada Kartal Yuvası’nın resmi açılışını dün yaptı. ‘Avrupa’nın en büyük Kartal Yuvası’ unvanı taşıyan mağaza açılışına İkinci Başkan Ahmet Nur Çebi, Muzaffer Nasıroğlu, Ahmet Kavalcı ile Metin Albayrak’ın yanısıra çok sayıda kongre üyesi ve taraftarın katıldı. Açılışta işletmeci Burak Sür, rekor satış yapıldığını söyledi. Sür, dünyanın her tarafına kargo ile ürün yolladıklarını söyledi.

Kesin listeleri verdiler

Fikkret Orman ve Serdal Adalı, kesinleşmiş yönetim kurulu listelerini dün divana sundu. Orman, 7 yöneticisiyle yola devam ediyor.

PAZAR günü Beşiktaş başkanlığı için yarışacak olan Fikret Orman ile Serdal Adalı, kesinleşmiş yönetim kurulu listelerini dün Divan Kurulu Başkanı Yalçın Karadeniz’e teslim etti. Yeni tüzük gereği iki aday da 10 asil 5 de yedek üye ismi bildirdi. Orman, mevcut yönetiminden altı isimle yola devam ederken asil listesine dört yeni isim aldı. Orman, mevcut yönetimindeki Berkan Gocay’ı ise yedek listeye aldı.

ADALI’NIN  LİSTESİ

· Murat Aksu: Hukukçu
· Mekki Başak: İşadamı
· Nafi Güral: Sanayici
· M. Murat Akdoğan: İşadamı
· A.Vural Ak: İşadamı
· Doğan Küçükemre: İşadamı
· Uğur Fora: Matbaacı
· Merdan Araz: Bankacı
· Melih Aydoğdu: İnşaat-pertol
· Adem Yılmaz: Sanayici

ORMAN’IN  LİSTESİ

· Ahmet Nur Çebi:  Sanayici
· Ahmet Kavalcı: Turizmci
· Umut Güner: İşletmeci
· Deniz Atalay: Sanayici
· Yalçın Kaya Yılmaz: Sanayici
· Ahmet Ürkmezgil: Matbaacı
· Faik Akdil: Turizmci
· Erdal Torunoğulları: Turizmci, · M.Sami Esen:Sanayici
· Metin Albayrak: Tekstilci

YEDEK ÜYELER

Mehtap Ferah: Sanayici,
Süleyman Eren: Sanayici, Cem Sert: Sigorta eksperi, Arslan Selim Yegen: Turizmci, Ahmet Kocaadam:
Sanayici.

YEDEK ÜYELER

Ahmet Mete Vardar: Turizmci,
Emre Kocadağ: İşadamı, Hakan Özköse: İşadamı, Berkan Gocay. İşadamı,
Erdal Karacan: İş adamı.

 

 

 

 

 

 

 


Bunları da Beğenebilirsiniz