İZMİR HABERLERİ

Adalet, sizsiniz sahnelendi

DHA
28.03.2017 - 11:50Son Güncelleme :
DHA

GAZİEMİR Belediyesi, 27 Mart Dünya Tiyatro Günü’nde Rutkay Aziz ve Taner Barlas’ın sahneledikleri “Adalet, Sizsiniz" oyununu seyirciyle buluşturdu. Oyun, yargının siyasallaştığı üç tarihi olayı Sokrates, Galileo, Sacco ve Vanzetti’nin yaşamları üzerinden sahneye taşıyor.

Gaziemir Belediyesi, 27 Mart Dünya Tiyatro Günü’nde ‘Adalet, Sizsiniz’ oyununu seyirciyle buluşturdu. Ümit Denizer’in kaleme aldığı ve usta oyuncular Rutkay Aziz ve Taner Barlas’ın rol aldığı ve yönettiği tiyatro oyunu, Gaziemir Atatürk Kültür Merkezi’nde sahnelendi. Tek perdelik bir oyun olan “Adalet, Sizsiniz"; yargının siyasallaştığı üç tarihi olayı, usta oyuncular Rutkay Aziz ve Taner Barlas’ın muhteşem yorumlarıyla sahneye taşıyor. 2012 Cevdet Kudret Edebiyat Ödülü’ne layık görülen oyuna Gaziemir Belediye Başkanı Halil İbrahim Şenol, eşi Birsen Şenol, meclis üyeleri ile tiyatroseverler yoğun ilgi gösterdi.

İZMİR, (DHA)

FOTOĞRAF

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

İzmir haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının İzmir ilinden Adalet, sizsiniz sahnelendi hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 28 Mart 2017 tarihinde saat 11 50’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Adalet, sizsiniz sahnelendi haberi güncellenecektir.

Sayfa Başı