Gündem Haberleri

GÜNDEM

  Adalet Sarayı'ndaki kavganın nedeni belli oldu

  Hürriyet Haber
  05 Ekim 2011 - 14:40Son Güncelleme : 05 Ekim 2011 - 14:40

  İstanbul Adalet Sarayı'nda aynı davanın duruşmasını bekleyen taraflar arasında dün çıkan ve 12 kişi yaralandığı kavgaya karıştığı iddiasıyla gözaltına alınan 9 kişinin emniyetteki işlemleri sürüyor.

  Çağlayan'daki İstanbul Adliyesinde 12 kişinin bıçakla yaralandığı kavgaya karıştıkları gerekçesiyle gözaltına alınarak İstanbul Asayiş Şube Müdürlüğüne getirilen Ahmet, Mehmet, Mecit, Fırat, Murat, Tevfik, İsmail ve Yusuf Coşut ile Atilla Kilis'in emniyetteki işlemleri devam ediyor.

  Olayda kullanılan bıçaklardan birinin adliye yakınındaki çimenlik alanda, diğerinin ise şüphelilerden birine ait araçta ele geçirildiği, yine yapılan aramada 9 milimetre çapında bir adet ruhsatsız silah bulunduğu, kavgaya karıştığı belirlenen bir kişinin de arandığı bildirildi.

  Muhtarlık seçimi rekabeti

  Igdır'da komşu olan Karahacılı ve Kolikent köylerinin sakinleri arasındaki kız alıp verme ve muhtarlık seçimlerindeki rekabet nedeniyle sorun olduğu, bu çerçevede Sabri Demir'in Alaattin Kilis'i geçen Ocak ayında bıçakladığı, Bahattin Coşut'un da Mayıs ayında Demir'i yaraladığı ve bu nedenle İstanbul 20. Ağır Ceza Mahkemesinde yargılandığı öğrenildi.
  Etiketler:
  

   EN ÇOK OKUNANLAR

    Sayfa Başı