BİLECİK HABERLERİ

Adalet Partisi’nin Kurucu Üyesi Partinin Kuruluş Amacını Anlattı

IHA
14.10.2015 - 17:58Son Güncelleme :

KURUCU ÜYE

IHA

12 Eylül darbesinin ardından kapatılarak 1995’de yeniden açıldıktan sonra hiçbir seçime katılmayan Adalet Partisi ilk amblemiyle yeniden kurulurken, parti kurucu üyeliğinde bulunan Ahmet Yıldız parti teşkilatlanma çalışmalara başladı.
Türk siyasetinin köklü partilerinden Adalet Partisi rahmetli Cumhurbaşkanı Süleyman Demirel’in vasiyeti üzerine tekrar kurulurken, partinin kurucu üyeliğinde bulunan Bilecikli Ahmet Yıldız, parti teşkilatlanma çalışmalara başladı. Yıldız, Bilecik İHA muhabirine yaptığı açıklamada, 1961 yılında kurduğu ve 12 Eylül 1980 Darbesi’yle kapatılan Adalet Partisini Kurucu Genel Başkanı Prof. Dr. Vecdet Öz ve kurucu üyeler ile birlikte İçişleri Bakanlığına yaptığı başvurunun kabul edildiğini belirtti.
“MERHUM CUMHURBAŞKANIMIZ SÜLEYMAN DEMİREL’İN VASİYETİ ÜZERİNE BU İŞE GİRDİK”
Merhum Cumhurbaşkanı Süleyman Demirel’in vasiyeti üzerine partiyi yeniden kurmak ve canlandırmak istediklerini anlatan Yıldız, “Ben bu partinin kurulmasında ilk 5’te yer alan biriyim. Kapatılan Adalet Partisini Kurucu Genel Başkanı Prof. Dr. Vecdet Öz Bey beni aradı ve böyle bir teklifte bulundu. Ben de seve seve kabul ettim. Şimdi amacımız tabi ki merkez sahadaki bütün bölünmüş partileri birleştirmek. Çünkü şu an merkez saha da siyaset yapacak bir parti yok. Çünkü 7 Haziran seçimlerinden sonra bu açıkça meydana geldi. Bizim yine demokrat çizgimiz aynı. Bunu hiç bozmadan inşallah daha güçlü bir şekilde yeniden teşkilatlanıp örgütleneceğiz. Ama biz bu göreve laik görülmüşler ve benim için mutluluk verici bir şey” dedi.
“İÇİŞLERİNDEN ONAY ÇIKINCA İLK OLARAK KENDİ MEMLEKETİMDEN BAŞLADIM ÇALIŞMALARA”
Adalet Partisi kurucu üyesi Ahmet Yıldız, bu partiyi kurmaktaki amaçlarının çok farklı olduğunu ifade ederek, “Şu an ben resmen kurucuyum ve Kurucu Genel Başkanı Prof. Dr. Vecdet Öz öğretim görevlisi. Biz onayımızı alalı 2-3 gün oldu. Zaten İçişleri Bakanlığına dilekçeleri kendimiz verdik. İçişlerinden onay çıkınca ben ilk kendi memleketimden başladım, insanlar duysun bilsin ki merakı olan isteği olan arkadaşları partimize davet edeceğiz. Kim olursa olsun sana gelmişse, bir insan partisi ne olursa olsun onun işini göreceğiz. Bizim işimiz bu. Şimdi Ankara’da eğer görev alırsak orada da aynı iş olacak” dedi.
“İLK TOPLANTIMIZI ANKARA’DA YAPACAĞIZ”
İlk büyük toplantılarını Ankara’da yapacaklarını dile getiren Yıldız, ”İlk toplantımızı Ankara’da yapacağız ve geçici bir görevlendirme olacak. O görevlendirmeden sonra artık yol haritası çizilecek. Herkes kendi illerine yönlendirerek, o illerde il, ilçe, belde teşkilatlanmaları olacak. Zaten şu an aşırı derece de talep var. Beni Çanakkale’den arıyorlar, Mardin’den arıyorlar, Siirt’ten arıyorlar ülkenin her yerinden sosyal medya sayesinde her şey anında duyuluyor” ifadelerinde bulundu.

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Bilecik haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Bilecik ilinden Adalet Partisi’nin Kurucu Üyesi Partinin Kuruluş Amacını Anlattı hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 14 Ekim 2015 tarihinde saat 17 58’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Adalet Partisi’nin Kurucu Üyesi Partinin Kuruluş Amacını Anlattı haberi güncellenecektir.

  BİLECİK NAMAZ VAKİTLERİ
  21 Ekim 2017, Cumartesi
  • İmsak
   05:30
  • Guneş
   07:09
  • Öğle
   12:56
  • İkindi
   15:56
  • Akşam
   18:21
  • Yatsı
   19:48
  Diğer iller için Namaz Vakitleri »
  Sayfa Başı