Ege Haberleri

  Adalet Mahallesi'ne otopark

  Hürriyet Haber
  21.09.2015 - 11:23 | Son Güncelleme:

  BAYRAKLI Belediyesi Fen İşleri Müdürlüğü, Adalet Mahallesi 1594/1 sokak üzerinde, 66 aracın park edebileceği otopark yapacak.


  Bayraklı Belediyesi, Haydar Aliyev Caddesi ve Manas Bulvarı'na yakın bir bölgede otopark çalışmalarına başladı. İş merkezleri ve sitelerin yoğun olduğu bölgede başlayan çalışma yaklaşık 60 gün sürecek. Otopark zemini için 6 bin 100 metrekare beton parke taşı döşenecek, bin 700 metrekare yeşil alana sahip olacak. 10 tanesi engelli araçlar için park yeri olmak üzere 66 aracın park edebileceği otopark ücretsiz olacak.
  Bayraklı Belediye Başkanı Hasan Karabağ, artık evlerde birden fazla araba olduğunu, bunun sonucunda da otopark sıkıntısı yaşandığını belirterek, "Vatandaş akşam evine geldiğinde arabasını park edecek yer arıyor. Kimi zaman evinin önünün yerine arka sokağa arabasını bırakıyor. Adalet Mahallemize 66 araçlık bir otopark yapacağız. Bölgede yeni evler yükseliyor. Beraberinde de otopark ihtiyacı oluyor. Kısa sürede hayata geçireceğimiz bu proje otopark sıkıntısını büyük ölçüde giderecek" dedi.

  Etiketler:
  

   EN ÇOK OKUNAN HABERLER

    Sayfa Başı