ANKARA HABERLERİ

‘Adalet’ isyanı

Hasan POLAT/DHA
27.03.2017 - 14:52Son Güncelleme :

Kızılcahamam’ın İğdir Mahallesi yol ayrımında 2 yıl önce meydana gelen ve aynı aileden 4 kişinin ölümü, 3 kişinin de ağır yaralanmasıyla sonuçlanan trafik kazasıyla ilgili görülen davanın son duruşmasında mahkemenin verdiği karar, Köksal ailesini yıktı.

Hasan POLAT/DHA

Feci kazada, önüne aldığı otomobili 50 metre sürükleyip, 4 kişinin ölümüne, 3 kişinin de sakat kalmasına neden olan otomobil sürücüsü Adem K.’nın 6 yıllık cezası önce 5 yıla düşürüldü. Verilen 5 yıl ceza ise günlüğü 20 TL'den 36 bin 500 TL’lik para cezasına çevrilerek duruşma sonlandırıldı. Karara itiraz ettiklerini belirten Köksal ailesinin avukatı Hüseyin Erdal, mahkemenin kararının insanların vicdanını rahatsız eden bir karar olduğunu, temyiz için Yargıtay’a başvurduklarını söyledi. Mahkeme kararına tepki gösteren aile ise, “Karar doğru değil. Kazada 4 can yitip gitti, 3 çocuk geride yetim kaldı. İnsan hayatının bu kadar ucuz olmaması gerekiyor” dedi.

‘Adalet’ isyanı

SAKAT KALDILAR

Kazada anne ve babalarını kaybeden Buse Nur ve Hasan Efe Köksal, ablaları Aslıhan Özkan ile birlikte yaşıyor. Kaza sonrası sağ bacağı kopan Buse Nur, nakil ile defalarca geçirdiği ameliyat sonucu aksayarak da olsa yürümeye başladı. Kardeşi Hasan Efe’nin ise kaza nedeniyle bir gözünde görme engeli bulunuyor. Kazada annesi ve doğmamış kardeşini kaybeden Muhammet Hasan Biçer ise babasının yanında tekerlekli sandalyeye bağlı yaşam mücadelesi veriyor.

HIZI 115 KM FREN İZİ YOK

17 Haziran 2015 tarihinde meydana gelen kazada Satılmış Köksal(52), Ayşe Köksal(43), Neslihan Biçer (26) ve Neslihan Biçer’in karnındaki 8,5 aylık bebeği yaşamını yitirmiş; Muhammed Hasan Biçer(5), Hasan Efe Köksal(10) ve Buse Nur Köksal(16) ise kazadan ağır yaralı olarak kurtulmuştu. Kazanın ardından bilirkişi tarafından olay yerinde yapılan ölçüm, değerlendirme ve hesaplamalar sonucu, karşı yönden gelen Adem K.’nın otomobilin hızının 115 KM olduğunu ve hiç fren izi olmadığını rapor etmişti.

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Ankara haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Ankara ilinden ‘Adalet’ isyanı hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 27 Mart 2017 tarihinde saat 14 52’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça ‘Adalet’ isyanı haberi güncellenecektir.

Sayfa Başı