« Hürriyet.com.tr
MENÜ

"Adalet er ya da geç tecelli edecek"

Trabzonspor Kulübü Başkanı İbrahim Hacıosmanoğlu, kulübün internet sitesi aracılığıyla UEFA disiplin müfettişlerinin 3 Temmuz süreciyle ilgili olarak dosyaları incelemesi sonucunda Disiplin Kurulu’na yaptığı sevklerle ilgili açıklama yaptı.

Yunus Emre SEL/TRABZON,(DHA)
SON GÜNCELLEME

Açıklamada adaletin er ya da geç tecelli edeceğine olan inancına vurgu yapan Hacıosmanoğlu şu görüşlere yer verdi:

"Bugüne kadar olduğu gibi bundan böyle de uluslararası hukuk sürecini büyük bir dikkatle takip ediyoruz. Futbolda adaleti tecelli ettirmek adına yola çıktık. Türk futbol kamuoyunun bizden ahlaki değerlerin ve adaletin ön plana çıkartılması yönündeki beklentisinin karşılığını mutlaka vereceğiz. Hukuksal anlamda mevcut süreci dün olduğu gibi bugün de büyük bir dikkatle takip ediyoruz ve takip etmeye devam edeceğiz. Hukuksal anlamda sürecin kesinlikle içerisinde olacağımızdan kimsenin şüphesi olmasın. Kulübümüzün hakkını sonuna kadar koruyacağız ve hak ettiğimiz sonucu alacağız. Bu doğrultuda resmi görüşümüzü de yarın (çarşamba) kamuoyuyla paylaşacağız”

DHA SPOR-TRABZON BELEDİYE BAŞKANI GÜMRÜKÇÜOĞLU: "YENEN HAKKIMIZ VE VERİLMEMİŞ ŞAMPİYONLUĞUMUZ VAR"

Trabzon Belediye Başkanı Orhan Fevzi Gümrükçüoğlu, UEFA’dan çıkacak kararı beklediklerini belirterek, “Yenen bir hakkımız ve tescil edilmemiş bir şampiyonluğumuz var. U20 Futbol Şampiyonası’nda tribünleri tamamen doldurmalıyız ki, FIFA ve UEFA, ‘Bu sevdayı haksızlığa uğratmamalıyız’ demeli” diye konuştu. 21 Haziran – 13 Temmuz tarihleri arasında bir ayağı Trabzon’da yapılacak olan FIFA-U20 Dünya Futbol Şampiyonası öncesi bir toplantı yapıldı. Trabzon Ticaret ve Sanayi Odası’nda gerçekleştirilen toplantıya Trabzon Valisi Recep Kızılcık, Trabzon Belediye Başkanı Orhan Fevzi Gümrükçoğlu, Emniyet Müdürü Ertan Yavaş, TFF Yönetim Kurulu Üyesi Mustafa Beyazlı, Trabzonspor Genel Saymanı Engin Hacısalihoğlu, bölge ve il müdürleri, resmi banka müdürleri ve sivil toplum kuruluşları temsilcileri katıldı.

KIZILCIK: “DÜNYA ŞAMPİYONASINI YAPABİLECEĞİMİZİ GÖSTERMELİYİZ”

Toplantının açılış konuşmasını yapan Vali Kızılcık, U-20 Futbol Şampiyonası’nın, FIFA’nın organize ettiği yetişkinler Dünya Şampiyonası’ndan sonra prestiji en yüksek olan organizasyon olduğunu söyledi. Kızılcık, “Bu organizasyon Dünya Şampiyonasını alabilmemiz adına bir hazırlık organizasyonu olarak da görülmeli. Bu organizasyonu başarıyla yaparsak, Dünya Şampiyonası’nı da alabileceğimizi FIFA yönetimine göstermiş oluruz. Bu nedenle tüm maçlarda tribünleri tamamen doldurmamız gerekiyor” dedi.

GÜMRÜKÇÜOĞLU: “VERİLMEMİŞ BİR ŞAMPİYONLUĞUMUZ VAR”

Trabzon Belediye Başkanı Gümrükçüoğlu ise, 2010-2011 sezonundan kalan yenen bir haklarının bulunduğunu vurgulayarak, “Yenen bir hakkımız ve aslında tescil edilmemiş bir şampiyonluğumuz var. UEFA bu konuyu disiplin kurulunda görüşmeye başlıyor. Oradan mutlaka bir neticenin çıkacağı kanaatindeyim. Tüm şehir olarak, futbolda temizliği, adaleti düşünen tüm Türkiye olarak bunu bekliyoruz. Oradan çıkacak sonuç Türkiye’de de görüşülecek” ifadesini kullandı.

“TRİBÜNLERİ DOLDURARAK, FUTBOL SEVDAMIZI GÖSTERMELİYİZ”

Gümrükçüoğlu, Trabzon’da oynanacak olan U-20 karşılaşmalarında tribünlerin tamamen dolması gerektiğini de ifade ederek, “Trabzon halkı statları öyle doldurmalı ki, en iddialı maçlarımızda ayakta bile yer kalmamalı. U-20 Şampiyonasına bakan FIFA ve UEFA bu şehirin futbolun sevdalısı olduğunu görmeli, 'Bu sevdayı haksızlığa uğratmamız lazım' demeli. Bu nedenle 21 Haziran-13 Temmuz bizim için çok önemli. Hepimiz tek tek dolaşacağız, gerekirse cebimizden vereceğiz. Ayakta bile yer kalmayacak şekilde o stadı dolduracağız. Bunu gören de, 'Bu şehire haksızlık yapılmaz' diyecek" diyerek konuşmasını noktaladı.

CANLI SKOR CEBİNDE!

Cep telefonunuza Spor Arena uygulamasını gönderelim.

SMS GÖNDERİLDİ!

Cihazınıza özel bağlantı linki sms ile gönderildi. Lütfen smslerinize bakınız.

Bunları da Beğenebilirsiniz
İlişkili Haberler