Gündem Haberleri

GÜNDEM

  Adalet Bakanı'ndan Kılıçdaroğlu'na yanıt

  Hürriyet Haber
  25 Aralık 2009 - 15:09Son Güncelleme : 25 Aralık 2009 - 15:42

  CHP Grup Başkanvekili Kemal Kılıçdaroğlu, Çarşamba günü yaptığı basın toplantısında Erzurum 2. Ağır Ceza Mahkemesi'nce verilen “hamiline arama kararını” açıkladığını belirterek, Adalet Bakanı ile Başbakanı açıklama yapmaya, HSYK'yı da göreve davet etti. Kılıçdaroğlu'nun bu açıklaması sonrası bugün Adalet Bakanı Sadullah Ergin, iddia ile ilgili 16 Aralık'ta bir müfettişin görevlendirildiğini açıkladı. Adalet Bakanı Sadullah Ergin ise Kılıçdaroğlu'na yanıt verdi ve ''Adalet Bakanlığı'nı hesap vermeye çağıran tavrı doğru bulmuyorum'' dedi.

  CHP Grup Başkanvekili Kemal Kılıçdaroğlu, Erzurum Cumhuriyet Başsavcısı Sinan Kuş'un söylediği gibi arama konusunda tek bir mahkeme kararının değil iki mahkeme kararının söz konusu olduğunu savundu. “Üzeri kapatılarak fakslanan bir metin değil, iki ayrı yargı kararı var” diyen Kılıçdaroğlu, “isim ve adres kısmı dolu” olan ve “ikinci karar olduğunu” belirttiği metnin fotokopisini basın mensuplarına dağıttı.

  Kılıçdaroğlu, Çarşamba günü yaptığı basın toplantısında, Erzurum 2. Ağır Ceza Mahkemesince verilen “hamiline arama kararını” açıkladığını belirterek, Adalet Bakanı ile Başbakanı açıklama yapmaya, Hakimler ve Savcılar Yüksek Kurulunu da göreve davet ettiğini anımsattı.

  BAKAN ERGİN'DEN YANIT

  Adalet Bakanı Sadullah Ergin, ''Adalet Bakanlığı'nı hesap vermeye çağıran tavrı doğru bulmuyorum'' dedi.

   

  Etiketler:
  

   EN ÇOK OKUNANLAR

    Sayfa Başı