ERZURUM HABERLERİ

Adalet Bakanı Bozdağ Büyükşehir Belediyesi’ni Ziyaret Etti

IHA
27.02.2015 - 17:03Son Güncelleme :

HAKİMLER VE SAVCILAR YÜKSEK KURULU (HSYK) ÜYELERİYLE TOPLANTI YAPMAK VE BAKANLIĞIN FAALİYETLERİYLE İLGİLİ İNCELEMELERDE BULUNMAK ÜZERE ERZURUM'A GELEN ADALET BAKANI BEKİR BOZDAĞ, BÜYÜKŞEHİR BELEDİYE BAŞKANI MEHMET SEKMEN'İ MAKAMINDA ZİYARET ETTİ.

IHA

Hakimler ve Savcılar Yüksek Kurulu (HSYK) üyeleriyle toplantı yapmak ve bakanlığın faaliyetleriyle ilgili incelemelerde bulunmak üzere Erzurum’a gelen Adalet Bakanı Bekir Bozdağ, Büyükşehir Belediye Başkanı Mehmet Sekmen’i makamında ziyaret etti. Büyükşehir Belediyesi yöneticilerinin de hazır bulunduğu ziyarette, Adalet Bakanı Bozdağ’a HSYK Başkan Vekili Metin Yandırmaz ve HSYK Yönetim Kurulu üyeleri de eşlik etti.
Erzurum Büyükşehir Belediye Başkanı Mehmet Sekmen’in, belediyecilik ve siyaset tecrübesine vurgu yapan Adalet Bakanı Bozdağ, Başkan Sekmen’in Belediyeciliği en iyi şekilde yaptığını ve Erzurum’u en iyi noktalara taşıyacağına inandığını belirtti. AK Parti olarak Erzurum’a teşekkür borçlarını ödeyeceklerini dile getiren Bakan Bozdağ, AK Parti İktidarında Erzurum’un her alanda gelişeceğini belirterek, Başkan Sekmen’e çalışmalarında başarılar diledi.
Adalet Bakanı Bozdağ’a, Büyükşehir Belediye’sinin çalışmaları ve projeleriyle ilgili bilgi veren Başkan Sekmen, ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getirerek, Erzurum halkının Büyükşehir Belediyesi’nin yatırım ve hizmetlerini beğendiğini, bunun da kendisini çok mutlu ettiğini belirtti. Erzurum’un 800 bin nüfuslu bir büyük şehir olduğunu ifade eden Başkan Sekmen," 400 Bin insanımız merkezde, 400 bin insanımız ise taşrada yaşıyor. Taşrada 17 ilçemiz, merkezde 3 ilçe olmak üzere toplamda 21 ilçemiz var. Belediye olarak şehrimizin sorunlarını 3 kısma ayırdık. Birisi belediye hizmetleri. Bunlar alt yapı, su, kanalizasyon ve yağmur suyu kanalları. Bunları tamamen yenileyeceğiz. Ayrıca, imarsal hizmetler, kentsel dönüşüm ve sosyal tesisler olmak üzere belediye hizmetleri. Büyükşehir Belediyesi olarak, sosyal, kültürel, sportif ve sanatsal faaliyetlere de ağırlık veriyoruz.
2015’in Erzurum Büyükşehir Belediyesi için atak yılı olacağını dilegetiren Başkan Sekmen, Erzurum’a hizmette sadece yerel çalışmalarda sınırlı kalmadıklarını kaydederek, Büyükşehir Belediyesi olarak kentte 500 eğitim kurumunu baştan aşağı tadilattan geçirdiklerini de sözlerine ekledi.
Sayın Bakanım çok kıymetli hazirun öncelikle bakanım sizi Erzurumumuzda ağırlamaktan duyduğum onuru ifade etmek istiyorum.
Erzurumumuz 800 bin nüfuslu bir büyük şehir 400 bin merkezde 400 bin taşrada yaşıyor. Taşrada 17 ilçemiz merkezde 3 ilçe biz belediye olarak şehrimizin sorunlarını 3 kısıma ayırdık birisi belediye hizmetleri bunlar alt yapı su kanalizasyon ve yağmur suları kanalları bunları tamamen yenileyeceğiz ve imarsal hizmetler ve kentsel dönüşüm ve sosyal tesisler olmak üzere belediye hizmetleri olarak bir kısım bir sosyal kültürel sportif sanatsal şeylere yönelik ağırlık veriyoruz.
Başkan Sekmen, ziyaretin sonunda Bakan Bozdağ’a ve beraberindekilere oltu taşı tesbih , işlemeli bakır güğüm ve çeşitli hediyeler takdim etti.

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Erzurum haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Erzurum ilinden Adalet Bakanı Bozdağ Büyükşehir Belediyesi’ni Ziyaret Etti hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 27 Şubat 2015 tarihinde saat 17 03’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Adalet Bakanı Bozdağ Büyükşehir Belediyesi’ni Ziyaret Etti haberi güncellenecektir.

ERZURUM NAMAZ VAKİTLERİ

11 Aralık 2017, Pazartesi
 • İmsak
  05:33
 • Guneş
  07:19
 • Öğle
  12:19
 • İkindi
  14:43
 • Akşam
  16:58
 • Yatsı
  18:33
Sayfa Başı