Gündem Haberleri

  Adalar’da yaz temizliği

  Hürriyet Haber
  01.07.1999 - 00:00 | Son Güncelleme:

  Okulların kapanması ve tatillerin başlamasıyla birlikte Adalar'da temizlik seferberliği başlatıldı. Adalar Belediye Başkanı Coşkun Özden yaptığı açıklamada daha çok at pisliklerinin yoğunluğu ve pis koku yüzünden şikayetler alıyorduk. Son günlerde yaptığımız yoğun temizlik programı çerçevesinde şikayetler kesildi’’ dedi.

  Yeni uygulama sonucu atların bekleme yerleri ve özellikle de meydanlarla Büyükada Lunapark çevresi her gün yıkanmaya başlandı. Tüm temizlik işçilerinin katıldığı yıkama işlemleri arazözlerce günün erken saatlerinde gerçekleştiriliyor.

  Diğer cadde ve sokakların da gün aşırı yıkandığını, temizliğin ise her gün kesintisiz olarak yapıldığını kaydeden Belediye Başkanı Coşkun Özden ‘‘çöp toplama faaliyetlerini de haftada üç güne çıkardık. Çöpleri ayrıştırma yönünde çalışmalara da başladık’’ dedi.

  Gelenler çöp bırakmasın

  Belediye Başkanı Coşkun Özden günü birlik adalara gelenlere de seslenerek, ‘‘Adalarımızı temiz tutalım, belediyeye yardımcı olalım. Yiyecek ve içecek artıklarını mutlaka çöp torbalarında biriktirelim. Adalar hepimizin’’ dedi. Piknikçileri ormanlık alanda ateş yakmamaları yönünde de uyaran Özdem ‘‘Yaz mevsimiyle birlikte sıcaklar arttı. Ateş yakmayalım. Cam şişeleri ormanlık alanda unutmayalım. Tüm bunlar yangına neden olabilir’’ şeklinde konuştu.

  Göreve geldiğinden bu yana en az 200 işporta tezgahı kurma izni isteyen olduğunu söyleyen Özden ‘‘Bu isteklere şaşmamak elde değil. En az 20 yıldır adada tezgahı olan en fazla 15 kişi vardır. Bunların dışında izin vermemiz mümkün değil. Adalar'da işporta ve işportacıya geçit yok’’ dedi.

  Etiketler:
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı