« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Adalar arası heyecan fırtınası

Yüzme, dağ bisikleti, arazi koşusu, ormandaki çöpleri toplama ve fayton çekme gibi son derece renkli etkinliklerin yer aldığı Macerada yarışlarının üçüncüsü 2015 Eylül'ünde yapılacak.

Hürriyet Haber
SON GÜNCELLEME

Bu sefer, içinde yüzmenin de olduğu, sosyal mesajlar içeren, harika bir macera yarışından bahsedeceğim. Burgazada’dan start alıp Heybeliada’ya yüzerek geçen yarışmacılar, adada onları bekleyen bisiklet ve malzemelerini alıp check-point’lara doğru ilerlerler. Fazladan puan kazanmak isteyenler, check-point’larda ekstra etapları da yerine getirebilir.

6 Eylül 2015’te üçüncüsü düzenlenecek olan Macerada yarışları geçtiğimiz iki yılda da büyük ilgi gördü. Titizlikle düzenlenen parkurdaki CP’ler (check-point) tanıtım amaçlı seçilen, Adalar ilçesi’nın tarihi ve turistik bölgeleri. Yani bir yandan yarış koşarken diğer yandan keşfe çıkıyorsunuz.
Adalar arası heyecan fırtınası
İlk iki yıl yarışmacılar Burgazada’dan start alıp, Heybeliada’ya yaklaşık 800 m kadar yüzdüler. Bonus puan için fazla kulaç atmak size kalmış... Yüzme etabını atlatan sporcular Heybeliada’da önceden hazırladıkları koşu ve bisiklet malzemelerini alıp CP’lere doğru yol aldılar. 15-20 km civarı olan bisiklet parkuru sonrası, bisikletlerini teslim eden yarışmacılar, oryantiring için harita ve pusulalarını alıp diğer hedeflere doğru yola koyuldular.

Adalar arası heyecan fırtınası

YARIŞMACILAR FAYTON ÇEKTİ!
Geçtiğimiz yılın en ilginç bonus puanı ise yarışmacıların fayton çekmesiydi. Organizasyon komitesi, yarışmacıların atlarla empati kurabilmesi için bonus etap olarak fayton çekmeyi programladı.

Adalar arası heyecan fırtınası

ORMANDAKİ ÇÖPLERİ TOPLADILAR
Bir diğer sosyal mesaj içerikli bonus puan ise Heybeliada ormanındaki çöpleri toplamaktı. Aslında sporla doğanın iç içe oluşu ve doğaya, hayvanlara önem ve değer vermemiz gerektiği ne güzel anlatılmış. Bonus etapların bazılarında ise Adalar’da iz bırakmış isimler unutulmamış. Hüseyin Rahmi Gürpınar, ünlü ressam Tiraje Dikmen, ve efsane sporcumuz Lefter...

5-6 Eylül 2015 tarihinde düzenlenecek yarış Heybeliada-Büyükada arası oluşturulacak yüzme etabı sonrasında, Büyükada'da yerleşirilecek bisiklet ve oryantiring hedefleriyle devam edecek.

Adalar arası heyecan fırtınası

YARIŞ İNSANLARI BİR ARAYA GETİRİP KAYNAŞTIRIYOR

Bu keyifli ve anlamlı yarışın bir güzel yanı ise, rakiplerinizle bir önceki akşamdan adaya gelip kamp alanına yerleşmek ve kaynaşmak. Pazar günü düzenlenen yarış için bir gün öncesinden adaya gelip teknik toplantı ve yemekten sonra katılımcılar sohbet ediyor, hatta Grand Slam ünvanına sahip dünyadaki 28 sporcudan biri olan Alper Dalkılıç’ın sunumunu dinleme, Özcan Yüksek ile de masal felsefesi üstüne konuşma ve Türkiye’nin ilk ultramaraton sporcusu Bakiye Duran’la tanışıp sohbet etme şansı bulunuyor.

Adalar arası heyecan fırtınası

TRİATLETLERİN İLGİSİ ARTIYOR
Sezonun sonlarına doğru yaklaşırken, hatta Ekim ayındaki Gloria Ironman 70.3’den önce yüzmeyle başlayıp dağ bisikleti ve arazi koşusu yapılan, ekstradan keyifli etapların olduğu bu yarışın triatletler için hem güzel antrenman hem de farklı bir deneyim ve motivasyon olacağı şüphesiz.

Detaylı bilgi için; macerada.org

CANLI SKOR CEBİNDE!

Cep telefonunuza Spor Arena uygulamasını gönderelim.

SMS GÖNDERİLDİ!

Cihazınıza özel bağlantı linki sms ile gönderildi. Lütfen smslerinize bakınız.

Bunları da Beğenebilirsiniz