« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Ada'da İsveç soku

Hürriyet Haber
SON GÜNCELLEME

İngiltere Avrupa Şampiyonası elemelerine 2-1'lik yenilgiyle başlarken, Fransa, Hırvatistan ve İspanya da sürpriz sonuçlarla şaşırttı.

Fransa98 Dünya Kupası'nda hayal kırıklığı yaşayan İngiltere, Avrupa Şampiyonası elemelerine de deplasmandaki 2-1'lik İsveç yenilgisiyle başlamanın şokunu yaşıyor. 2.dakikada Shearer'in golüyle öne geçen İngiltere, 32'de Andersson, 33'te de Mjallby'nin gollerine engel olamayınca 5. Grup mücadelesinde ilk yenilgiyi aldı. 67. dakikada kırmızı kart gören Paul İnce İngiltere'nin 126 yıllık uluslararası kariyerinde kırmızı kart gören 6. futbolcu olurken, fanatik taraftarlar maç sonrası Stockholm'ün Rasunda Stadı'nın camlarını kırdı. İngilizlerin taşkınlıklarına ve olay çıkmasına sıkı güvenlik önlemleri engel oldu.

4. Grup'ta dünya şampiyonu Fransa, İzlanda ile deplasmanda 1-1 berabere kalıp, 6. Grup'ta İspanya, Kıbrıs Rum Kesimi'ne deplasmanda 3-2, 8. Grup'ta da Hırvatistan İrlanda Cumhuriyeti'ne 2-0 yenilip sürpriz sonuçlara imza attılar. Elemelerde diğer sonuçlar şöyle: 1.Grup: Galler-İtalya: 0-2, Belarus-Danimarka: 0-0; 2.Grup: Gürcistan-Arnavutluk: 1-0; 3. Grup: Finlandiya- Moldova: 3-2, 4.Grup: Ermenistan-Andorra: 3-1, Ukrayna-Rusya: 3-2; 6.Grup: Avusturya-İsrail: 1-1; 7.Grup: Slovakya-Azerbaycan: 3-0; 9.Grup: Bosna-Estonya: 1-1, Litvanya-İskoçya: 0-0.Bunları da Beğenebilirsiniz
İlişkili Haberler