« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Ada'da herkes bu maçı bekliyor

İngiltere Premier Lig'de Cumartesi günü oynanacak QPR - Chelsea maçı öncesi Terry ve Ferdinand arasındaki ipler yeniden gerildi.

Hürriyet Haber
SON GÜNCELLEME

İngiltere Premier Lig'de Cumartesi günü oynanacak QPR - Chelsea maçı öncesi ipler gerilmiş durumda. Gerginliğin sebebi geçtiğimiz sene oynanan maçta Chelsea'nin savunma oyuncusu John Terry ile QPR'in savunma oyuncusu Anton Ferdinand arasında yaşandığı iddia edilen ırkçılık olayı...

Geçtiğimiz sene Ekim ayında iki takım arasında oynanan maçın ardından Ferdinand, "Bana önce pis zenci diye bağırdı. Sonra ağıza alınmayacak küfürler etti.

Ben cevap vermeyince bu sefer kız arkadaşım hakkında çirkin ifadeler kullandı." ifadelerini kullanarak Terry'nin kendisine ırkçılık yaptığını iddia etmişti.
9 Temmuz'da Londra'nın Westminster Ceza Mahkeme'sinde görülmeye başlayan dava hakimin, Terry'nin "ırkçı bir asayiş suçu işlediği konusunda ikna olmadığını" belirtip, milli oyuncunun suçsuz olduğuna kanaat getirmesiyle sonuçlanmıştı.

Pazar günü oynanacak maç ise iki oyuncuyu davanın sonuçlanmasından sonra ilk kez karşı karşıya getirecek. İki oyuncunun maçtan önce seramonide birbirlerinin elini sıkıp sıkmayacakları merak konusu. İddialardan bu yana maçlarda iki kez karşı karşıya gelmiş olan Terry ve Ferdinand el sıkışmayı reddetmişti.

CANLI SKOR CEBİNDE!

Cep telefonunuza Spor Arena uygulamasını gönderelim.

SMS GÖNDERİLDİ!

Cihazınıza özel bağlantı linki sms ile gönderildi. Lütfen smslerinize bakınız.

Bunları da Beğenebilirsiniz
İlişkili Haberler