SAKARYA HABERLERİ

Ada Treni İçin Sondaj Çalışmaları Başladı

IHA
30.10.2015 - 15:46Son Güncelleme :

ADA TRENİ İÇİN SONDAJ ÇALIŞMALARI BAŞLADI

IHA

Sakarya Büyükşehir Belediye Başkanı Zeki Toçoğlu, Başbakan Ahmet Davutoğlu tarafından şehre müjdesi verilen ve Adapazarı Treni’ni yer altına alacak projede gelinen son noktayı açıkladı. Adapazarı Tren Garı mevkiinde sondaj çalışmalarının başlatıldığını duyuran Başkan Toçoğlu, ön proje üzerinde de gerekli işlemlerin sürdüğünü, kısa süre içerisinde zemin etüdü için harekete geçileceğini ilan etti.
Toçoğlu, “Kısa süre önce TCDD Genel Müdürü Ömer Yıldız ve Altyapı Yatırımları Genel Müdürü Fatih Turan’ı şehrimizde ağırlamış, proje üzerindeki demiryolu hattı, hemzemin geçitler ve Adapazarı Garı’nda incelemelerde bulunmuştuk. Genel Müdürlerimiz de ifade etmişlerdi: projenin kısa sürede Sakarya’ya kazandırılması konusunda azami bir çaba ortaya koyuluyor. Geldiğimiz noktada Gar mevkiinde sondaj çalışmaları başlamıştır. Sakarya’ya hayırlı olsun” diye konuştu.
Ön proje üzerindeki uygulama çalışmalarının da tamamlanmak üzere olduğunu kaydeden Başkan Toçoğlu, “Ziyarette de ifade edilmişti: projede kısa süre içerisinde zemin etüdü çalışmaları da başlayacak. Proje kapsamında Harmanlık, Ofis, Donatım ve 1. hemzemin geçidin bulunduğu bölgelerdeki demiryolu hattı yer altına alınacak. Ayrıca Kent Park İstasyonu da yer altına alınacak ve aynı bölgedeki araba garajına da buradan bağlantı sağlanacak” dedi.
Projeyi 13 yıllık reform geleneğinin devamı olarak nitelendiren Başkan Toçoğlu, “Sayın Başbakanımız 7 Haziran seçimleri öncesindeki Sakarya Mitingi’nde bu projenin sözünü vermişlerdi. Hamdolsun çok kısa bir sürede hazırlıklar tamamlandı, adımlar atıldı. İşte AK Parti’nin hizmet anlayışı budur. Bizim siyasi düsturumuzda verilen hiçbir söz sümen altı edilmez. Sakarya’ya değer katacak bu projeye verdikleri destekler için başta Sayın Başbakanımız ve bakanlarımıza şükranlarımızı sunuyoruz” ifadelerini kullandı.

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Sakarya haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Sakarya ilinden Ada Treni İçin Sondaj Çalışmaları Başladı hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 30 Ekim 2015 tarihinde saat 15 46’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Ada Treni İçin Sondaj Çalışmaları Başladı haberi güncellenecektir.

Sayfa Başı